Zdrowe dania cateringowe

 

Już od dobrych kilku lat panuje wszechobecna moda do zdrowy tryb życia, która przejawia się regularnym uprawianiem sportu i spożywaniem zdrowej diety. Ci, którzy mają czas i umieją gotować, to sami się bawią potrawami i odpowiednio je modyfikują, aby miały odpowiednią wartość energetyczną i dostarczały wszystkim potrzebnych do życia składników. Pozostali natomiast zdają się na gotowe dania serwowane przez sprawdzone firmy cateringowe. 

Ilość dań w diecie cateringowej

zdrowy catering w KrakowieDieta wielu osób obfituje w duże ilości tłuszczu, konserwantów i substancji konserwujących, które nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Im dłużej kultywujemy taką dietę, tym większe zniszczenia dokonuje w naszym organizmie, więc lepiej czym prędzej z niej zrezygnować i przerzucić się na zdrowy catering w Krakowie. W mieście królów działa już przynajmniej kilkanaście firm cateringowych dostarczających zdrowe posiłki do klientów nawet kilka razy dziennie. Klienci mają do wyboru kilka diet, z których najpopularniejsza jest wegetariańska, bezrybna, bezglutenowa, czy odchudzająca. Serwowane dania mają dokładnie wyliczoną wartość energetyczną, więc klienci nie muszą się martwić o swoją wagę. Ponadto dania mają w taki sposób skomponowane składniki, aby zaspokajały całkowite zapotrzebowanie na składniki odżywcze takie jak węglowodany, białka, tłuszcze i witaminy. Dania są przyrządzane ze świeżych produktów, które zamawiane są jedynie od sprawdzonych dostawców. Potrawy w cateringu są przede wszystkim gotowane w wodzie lub na parze, albo grillowane. Jeżeli wymagają smażenia, to jest ono na niewielkie ilości tłuszczu, aby produkty nadal były zdrowe i lekkostrawne. Jak dodatki do obiadu, najczęściej są serwowane świeże warzywa lub surówki, które są doskonałym źródłem witamin. Catering jest doskonałym rozwiązaniem dla osób zabieganych i zapracowanych, ponieważ nie muszą się martwić swoją dietą, ponieważ o wszystko dbają pracownicy firmy cateringowej. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest dowożenie posiłków do klientów.

Zdrowe odżywianie wcale nie jest skomplikowane, gdyż wystarczy się nauczyć podstawowych zasad żywieniowych. Coraz więcej firm dostrzega tą chęć klientów i też dlatego zamieniają ciężkie i niezdrowe dania, na lekkie i pełne witamin posiłki, które mogą jeść dzieci i dorośli. W cateringu możemy otrzymać kompletne posiłki na cały dzień, które będą dostarczane w praktycznych pudełkach. Zawsze dominującą rolę w potrawach odgrywają warzywa pod postacią surową, gotowaną, czy aksamitnego pure.