Zalety systemu ogrzewania z kotłem Buderus

 

Koszty związane z ogrzewaniem wody w obiegu dla potrzeb gospodarstwa domowego wiążą się często z koniecznością wybrania odpowiedniego rodzaju instalacji. Jakie źródło ciepła będzie najlepszym wyborem dla naszego domu lub mieszkania? Analizujemy dziś projekty instalacji z uwzględnieniem nowych, ultranowoczesnych kotłów kondensacyjnych w wykorzystaniem instalacji gazowej.

Czy warto decydować się na kocioł gazowy?

kotły buderusWielu z nas prawdopodobnie sceptycznie podejdzie do projektu, w którym źródło uzyskiwania ciepła oparte będzie na zastosowaniu instalacji gazowej. Jednakże czy na pewno warto się bać? Dzięki innowacyjności zastosowanej w zakresie rozwiązań takich jak kotły Buderus mamy szansę stworzyć zupełnie nowy, oszczędny preferencyjny projekt instalacji grzewczej w połączeniu z podgrzewaniem operatywnej ilości wody dla potrzeb gospodarstwa domowego. Rozwiązanie bazujące na zastosowaniu kotłów kondensacyjnych umożliwiają nam przede wszystkim ograniczenie i bezpośrednie zoptymalizowanie energii niezbędnej do podgrzania wody którą zużyjemy do kąpieli czy mycia naczyń. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki temu, że rozwiązanie, jakie stanowi instalacja z rozbudowana o system podgrzewania wody gazem ziemnym podwyższa jej temperaturę bezpośrednio w danym momencie, kiedy jest nam ona potrzebna. W związku z tym w pirzeciwieństwie do tradycyjnych boijlerów zasilanych energią elektryczną oraz poprzez zastosowanie takich rozwiązań jak np. ustalenie operatywnej dla nas temperatury niezbędnej do eksploatacji wody dla celów gospodarczo- bytowych wzrasta stopień efektywności gospodarowania energią elektryczną, a co za tym idzie- redukcja jej strat, które ponieślibyśmy nie wykorzystując 100% zasobów wody podgrzanej w bojlerze. Ponadto innowacyjna technologia spalania wewnątrzkomorowego umożliwia obniżenie temperatury produkowanych spalin, przez co straty ciepła są mniejsze, a działanie kotła kondensacyjnego- efektywniejsze. Spaliny redukowane w nowych kotłach osiągają maksymalne temperatury 45°C, natomiast w przypadku kotłów kondensacyjnych starszego typu jest to aż 100°C. Zmniejszając straty ciepła, adekwatnie obniżamy także koszty, jakie poniesiemy w związku z energią niezbędną do podgrzania wody w obiegu, więc pieniążki pozostaną w naszym portfelu, co w dobie nieustannie zmieniających się cen gazu jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Reasumując- inwestycja w nowego typu kotły kondensacyjne Buderus to niewątpliwie atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie za równo wygodę jak i oszczędności w budżecie domowym. Decydując się na zakup kotła mamy szansę uzyskać zwrot kosztów inwestycji już po około 5 do 7 lat użytkowania instalacji przy jednoczesnej optymalizacji kosztów związanych z energią elektryczną.