Zakup działki budowlanej w Piasecznie

Przychodzi czas, w którym decydujemy się na budowę domu i zakup działki budowlanej. W Piasecznie możemy spotkać wiele ofert działek budowlanych na sprzedaż, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Jednak sam zakup powierzchni to nie wszystko. Musimy pamiętać o paru istotnych kwestiach.

O czym należy pamiętać kupując działki budowlane?

działki budowlane piasecznoKiedy decydujemy się na zakup działki budowlanej musimy pamiętać o paru istotnych kwestiach. Przede wszystkim, musimy doprowadzić media do działki, czyli odpowiednio ją uzbroić. Doprowadzenie mediów do działki niejednokrotnie przewyższa koszt jej zakupu. Dlatego przed jej kupnem należy dokładnie sprawdzić, które z kosztów spadną na nowego właściciela.  Informację o uzbrojeniu działki znaleźć można w wypisie z planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu. Doprowadzenie mediów może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.  Wbrew pozorom temat drogi dojazdowej jest bardzo istotny. Główny problem to tzw. służebność drogi (droga konieczna). Jeżeli do posesji prowadzi droga nie oznacza to, że jest to własność gminy. Jeżeli chodzi o działki budowlane piaseczno ma nam najwięcej do zaoferowania. W Piasecznie możemy zakupić świetnie zlokalizowane działki, w pobliżu centrum handlowego, centrum rozrywki oraz obszaru szkolnictwa. Działki są idealne pod zabudowę jednorodzinną bądź bliźniaczą. Działki możemy zakupić w atrakcyjnych cenach, bez żadnej prowizji. Co jest istotne? Konieczne jest także sprawdzenie przeznaczenia działki, a więc potwierdzenie, że jest ona rzeczywiście działką budowlaną, a nie na przykład rolną. Taką informację znajdziemy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (MPZP), jeżeli działka jest objęta jego zapisami. W innym przypadku należy sprawdzić zapisy studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, ale najlepiej jest wystąpić o warunki zabudowy. Dzięki sprawdzeniu MPZP lub warunków zabudowy poznamy najważniejsze uregulowania dotyczącego interesującej nas działki, w tym między innymi zasady kształtowania zabudowy i ograniczenia dotyczące intensywności i wysokości zabudowy.

Kompleksowy audyt działki warto zlecić ekspertom. Profesjonaliści oferują swoim klientom szczegółową weryfikację działki, zakończoną przygotowaniem raportu, który uwzględnia wszystkie najważniejsze informacje wraz z rekomendacjami w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek potencjalnych nieprawidłowości. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla nas, z którego będziemy zadowoleni.