Wybieranie kleju do płytek

Dlaczego ciągle tak chętnie wybieramy płytkę ceramiczną jako produkt, który ma trafić na przykład na powierzchnię podłogi lub ściany? Każdy na to pytanie odpowiedzieć powinien samodzielnie, bo lista zalet tego produktu jest tak długa, że każdemu może podobać się tutaj coś zupełnie innego. Płytka jest nawet w różnych dokumentach związanych z prawem uznawana za rodzaj powierzchni zmywalnej. Mycie podłogi lub ściany nie byłoby jednak tak proste, lub nawet w ogóle możliwe, gdyby nie fakt, że dzięki klejowi do płytek, to wszystko zachowuje naprawdę dobrą stabilność. Nie ma znaczenia, co w konkretnym miejscu robimy.

Jak wygląda klejenie płytki?

profesjonalne kleje do płytekZastanówmy się jednak dokładnie nad tym, co sprawia, że możemy rzeczywiście korzystać z płytek ceramicznych, bo przecież muszą one być trwale połączone z konstrukcją budynku po to, żeby mogły reprezentować sobą wysoką jakość przez długie lata. Kiedy mówimy o klejeniu płytki, to oczywiście nie chodzi o składanie poszczególnych elementów tylko łączenie z inną powierzchnią. Profesjonalne kleje do płytek są doskonale dopracowane pod względem składu chemicznego, bo przecież chodzi o to, aby nie uszkadzały samej płytki. Zacznijmy jednak od samego początku, czyli wstępnego przygotowania takiego kleju, bo standardowo jest on sprzedawany w postaci sypkiego proszku. Nie nadaje się on jednak w takiej wersji do niczego, bo swoje oczekiwane właściwości zyska dopiero po zmieszaniu z odpowiednią ilością wody i tutaj zawsze należy dokładnie słuchać się zaleceń producenta, ponieważ konsystencja ma wpływ na skuteczność. Taki klej stanie się wtedy masą, którą możemy rozprowadzać po różnych powierzchniach. Bez względu na ich kształt czy inne szczegóły. W pewnym sensie przypomina on cement i dlatego możemy z jego pomocą wyrównać drobne nierówności na ścianach, Istnieją tak zwane grzebienie, dzięki którym możemy zbierać nadmiar zaprawy spod konkretnych płytek, zanim je nałożymy. Lepkość takiej zaprawy utrzymuje się na doskonałym poziomie przez bardzo długi czas.

Nie musimy się również obawiać nadmiaru wilgoci pod podłogą pochodzącej właśnie z takiej zaprawy, bo stopniowo odparowuje ona, a jednocześnie wszystko dzieje się w taki sposób, żeby ten klej nie stracił swoich cennych właściwości, na których mam w tym przypadku na pewno bardzo zależy. Dzięki dobrze dopasowanym klejom płytki mogą pozostać na swoim miejscu przez całe dziesięciolecia, bo najczęściej wymieniamy je ze względu na całkowitą zmianę wystroju konkretnego pomieszczenia. Właściwości kleju nie zmieniają się również bez względu na siłę nacisku.