Wybieramy zabawki na świeże powietrze

Każdy lekarz powie, że nasze zdrowie wpływ ma ruch. Dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci. Czujemy się wtedy bardziej dotlenieni, zrelaksowani, spalamy też kalorie. Najlepiej byłoby taki ruch uprawiać na świeżym powietrzu. Nie każdy ma podwórko, ale jeśli pogoda dopisuje możemy śmiało się wybrać do parku, do lasu, nad jezioro, do parku krajobrazowego. Możemy też zabrać ze sobą różne gadżety, które zmotywują nasze pociechy do zabawy.

Zabawki dla ruchu na świeżym powietrzu

zabawki ruchowe dla dzieckaNic tak nie pobudza jak wyjście na świeże powietrze. Wiosna i lato zachęcają do tego najbardziej. Każdy z nas ma naturalną potrzebę ruchową, zwłaszcza dzieci. Ich niespożyte pokłady energii potrafią niejednego z nas zadziwić. Ruch mogą wspomagać zabawki ruchowe dla dziecka. Wybór ich jest ogromny. Im prostsze tym więcej sposobów na ich użycie. Będzie ograniczać nas tylko nasza wyobraźnia. Jeśli znamy miejsca gdzie jest dużo wolnej przestrzeni, albo w pobliżu mamy do dyspozycji otwarte boisko sportowe możemy je wykorzystać do puszczania latawca. Jest to świetna zabawa, która zapewni nie tylko dużo ruchu ale i śmiechu. Najlepiej byłoby taki latawiec samemu przygotować w domu. Możemy oczywiście korzystać z gotowców ale ozdobienie go niech będzie wykonane przez nasze pociechy. Bardzo prostą i niedrogą zabawką jest też samolot piankowy. Są one szeroko dostępne, w najróżniejszych kolorach i wzorach. Dostaniemy je nawet w sklepach papierniczych. Wykonane z lekkiego styropianiu, odpowiednio wymodelowane świetnie unoszą się na wietrze. Zataczają kółka, wracają jak bumerang, robią salta w powietrzu. Zachwycone będzie nimi każde dziecko. Są do tego bardzo odporne na złamania i pęknięcia. Nie jest dla nich groźne uderzenie o ziemię. Oprócz ruchu nauczą one dziecko także rzucania. Uwierzcie mi to dla nas dorosłych wydaje się to banalnie proste dla dzieci niekoniecznie. Jest to kolejna czynność której warto się nauczyć przy okazji zabawy. Nie zastąpiona jest także na świeżym powietrzu piłka. Strzelanie do bramki, zabawa w berka z rzucaniem piłki, gra w głupiego Jasia, rzucanie do kosza, nauka kozłowania, można wymieniać w nieskończoność i wcale nie potrzebujemy d tych zabaw wielu osób. Wystarczą 2 czy 3 osoby.

Ruch to zdrowie. Zabawa na świeżym powietrzu to nie tylko ruch to także radość i bycie razem. Gry i zabawy uczą wielu nowych czynności, pomagają ćwiczyć koordynację ruchową, zacieśniają więzy, uczą zdrowej rywalizacji i zasad. W końcu pomogą nabyć umiejętności, przydatnych później w szkole czy nawet w dorosłym życiu. A zatem warto odciągnąć dzieci od telewizora, telefonu i gier komputerowych. Zachęcić do gier ruchowych.