Właściwie realizowane autoholowanie samochodów

Samochód może zostać uszkodzony bez względu na rocznik, markę czy wyposażenie. Często ma to miejsce w najmniej oczekiwanym momencie oraz z dala od naszego miejsca zamieszkania. W takich przypadkach jedni dzwonią po pomoc drogową, natomiast inni od razy wzywają firmę oferującą usługi autoholowania. W rzeczywistości, choć obie oferty są do siebie zbliżone, nie świadczą dokładnie takich samych usług. Czym należy więc się kierować w przypadku, kiedy samochód odmówi posłuszeństwa? Jaką usługę powinniśmy wtedy wybrać?

Autoholowanie samochodu czy pomoc drogowa?

autoholowanie samochodów poznańWarto wiedzieć, iż pomoc drogowa oferuje nieco szerszy zakres usług, aniżeli autoholowanie. W obu przypadkach w ekipach pracują wykwalifikowani mechanicy, którzy mają przy sobie odpowiedni zestaw narzędzi. Pomoc drogowa pomoże w przypadku drobnych awarii, które można naprawić na miejscu. Jeśli jednak specjalista nie poradzi sobie z usterką, pomoże nam znaleźć najbliższy warsztat oraz pomoże przetransportować samochód. Dodatkowo pomoc drogowa pomaga w zakresie dowozu paliwa, zabezpieczenia samochodu po wypadku, odkręcania zabezpieczonych śrub na kołach czy uruchomienia samochodu przy pomocy kabli rozruchowych. Chcąc zamówić autoholowanie samochodów poznań jest właściwym miejscem. W przypadku autoholowania możemy liczyć na nieco bardziej zawężony zakres usług, które nie obejmują naprawy na miejscu postoju i ograniczają się wyłącznie do holowania pojazdów do warsztatów samochodowych. Jest to optymalne rozwiązanie dla tych osób, które z pewnych względów nie będą chciały albo mogły naprawiać pojazdu na miejscu. Jest więc to idealna opcja dla kierowców, którzy chcą by mechanik poświęcił naprawie znacznie więcej czasu oraz uwagi. Ze względu na fakt, iż konkurencja w tym zakresie jest znaczna, koszty dotyczące korzystania z usług pomocy drogowej oraz autoholowania nie są na zbyt wysokim poziomie. Dodatkowo, wiele z takich firm posiada swoje jednostki na terenie wielu miast w Polsce, co w znacznym stopniu skraca czas dojazdu do klientów i jednocześnie automatycznie obniża koszty.

Holowanie samochodu w wielu przypadkach może być konieczne, jak na przykład w razie awarii skrzyni biegów, wlania do baku nieodpowiedniego rodzaju paliwa czy w razie kolizji drogowej. Jest więc to idealna opcja w przypadku, kiedy samochód nie może zostać uruchomiony, co wiąże się z poważną usterką. Ostateczny koszt holowania samochodu na lawecie będzie uzależniony między innymi od czasu, miejsca, a także wielkości pojazdu. W efekcie autoholowanie pojazdu, który stanął w centrum miasta może być droższe, niż w przypadku peryferii.