Waporyzacja suszu konopnego pochodzącego z Włoch

W terapiach wielu schorzeń o podłożu cywilizacyjnym i psychosomatycznych stosowane są niekonwencjonalne terapie z substancjami pochodzenia konopnego. Wykazują szerokie spektrum działań oraz regulują wszystkie procesy związane z ciałem i umysłem. Najczęściej stosowane są olejki oraz susz pozyskiwany z kwiatostanów konopi siewnych. Wszystkie produkty pochodzą z ekologicznych upraw i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych i aromatów. Są czystą postacią wysokogatunkowych konopi siewnych uprawnionych na terenie Europy i Polski.

Włoski susz używany do waporyzacji

włoski susz konopny do waporyzacjiNa świecie istnieje wiele gatunków konopi siewnych, które charakteryzują się różnymi walorami smakowymi i zapachowymi. W terapiach dotyczących zdrowia psychicznego stosowany najczęściej jest susz konopny. Przyrządza się z niego herbaty, nalewki i napary, a także stosuje w aromaterapii i waporyzacji. Najlepszy jest włoski susz konopny do waporyzacji używa się wysokogatunkowych odmian pochodzących z czystych i nieskażonych rejonów Włoch. Ze względu na sprzyjający klimat i czyste powietrze konopie wykazują zdrowotne działanie i nie są skażone chemikaliami i substancjami toksycznymi. Stanowią czysty produkt uzyskany w procesie suszenia bez dodatkowych aromatów i ulepszaczy. W procesie waporyzacji uzyskuje się wysokie stężenie kannabidiolu, który uwalnia się podczas powolnego procesu palenia i wytwarzania pary. Kannabidiol w postaci gazu wchłaniany jest przez układ oddechowy i oddziałuje na receptory kannabinoidowe znajdujące się we wszystkich komórkach organizmu. Jest niezwykle cennym składnikiem konopi siewnych, który w połączeniu ze sterolami i flawonoidami posiada szerokie spektrum działań odpowiedzialnych za prawidłowe procesy w organizmie człowieka. Znany jest ze swoich właściwości uspokajających i antydepresyjnych, dlatego w profilaktyce używany jest w celu wyregulowania stanu psychicznego i zlikwidowaniu zaburzeń związanych z nadmiernym stresem, lękami i stanami depresyjnymi.

Pomaga również w leczeniu wielu chorób o podłożu neurologicznym, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo i dzięki temu może być stosowany u osób chorych na stwardnienie rozsiane i reumatoidalne zapalenie stawów. Wykorzystywany jest w procesach rekonwalescencji po udarach i wylewach, gdyż wpływa na procesy neurologiczne zapobiegając degeneracji komórek nerwowych. Szerokie spektrum działania wykorzystywane jest obecnie u pacjentów onkologicznych, zwłaszcza będących w trakcie przechodzenia chemioterapii. Działanie stabilizujące i wspomagające układ obronny pomaga w zwalczaniu chorób o podłożu autoimmunologicznym i psychosomatycznym.