Wakacyjny weekend w Poznaniu

Minął już miesiąc wakacji, a ja nadal nie miałam okazji wyrwać się z rodzinnego miasta. Mówiłam sobie, że nie mam za bardzo czasu na wyjazdy przez obowiązki rodzinne i pracę. Gdy już myślałam, że spędzę całe wakacje w jednym miejscu, przyjaciółka zaproponowała mi mały wypad na weekend do innego miasta. Taki wyjazd nie wymaga dłuższego planowania, jedyne co musiałyśmy mieć przygotowane odpowiednio wcześniej, to nocleg. Osobiście bardzo polecam odwiedzić stolicę Wielkopolski – Poznań.

Co robić podczas weekendu w Poznaniu?

nocleg na weekend w PoznaniuDużą turystyczną zaletą Poznania jest jego położenie w centralnej Polsce. Dzięki temu większość z nas znajdzie dogodny dojazd samochodem, pociągiem lub autobusem. Łatwo znaleźć komfortowy nocleg na weekend w Poznaniu. W samym centrum miasta wiele hoteli, hosteli i pokoi gościnnych oferuje swoje usługi dla przyjezdnych. Wybierając rodzaj zakwaterowania powinniśmy skupić się na kilku ważnych aspektach. Pierwszym z nich jest położenie – polecam znaleźć nocleg blisko centrum lub w dzielnicy Jeżyce. Rozwinięta sieć komunikacji miejskiej, a w szczególności linii tramwajowych, umożliwia szybkie i wygodne przemieszczanie się po mieście oraz uniknięcie korków. Kolejny, to oczywiście cena. Szeroka baza hosteli oferuje konkurencyjne ceny za noc w dogodnych warunkach. Jeżeli planujemy głównie zwiedzać, to i tak nie będziemy spędzać zbyt dużo czasu w czterech ścianach, więc miło jest zaoszczędzić parę złotych na noclegu. Podczas weekendu w Poznaniu polecam skupić się na gastronomii, nie możecie ominąć potrawy z pyrami, które są bazą kuchni poznańskiej. Znajdziemy również wiele restauracji i kawiarni przyjaznych wegetarianom oraz weganom. Stolica Wielkopolski słynie z wielu zielonych przestrzeni, parki miejskie znajdziemy praktycznie w każdej dzielnicy i warto poświęcić trochę czasu na spacer pośród natury. Najbardziej uniwersalnym miejscem, które warto zwiedzić, to okolice jeziora Maltańskiego, gdzie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Aquapark z zewnętrznymi basenami, tor saneczkowy i narciarski, kajaki, regaty, park linowy, to tylko niektóre z dostępnych w pobliżu atrakcji. Uważam to miejsce za godne polecenia zarówno dla całej rodziny, pary albo grupy znajomych.

Poznań jako miasto studenckie oferuje wiele dla młodych ludzi, a centrum tętni życiem praktycznie każdego dnia. Wakacyjny wyjazd na weekend jest o tyle dobrym pomysłem, że w mieście jest dużo luźniej i spokojniej poza rokiem akademickim. Wycieczka gastronomiczna z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu, to definicja wypoczynku w Poznaniu. Jeżeli dwa dni to nadal dla Ciebie za krótko, to pamiętaj, że weekend jest przecież co tydzień.