Wady i zalety napędów elektrycznych

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze jest wykorzystywanie silników elektrycznych w samochodach. Zwiększające się problemy ze smogiem powodują, że ludzie poszukują alternatywnych metod porusza się pojazdem, tak aby emitować jak najmniejsze ilości szkodliwych substancji do atmosfery. Ale jak są inne wady i zalety silników elektrycznych?

Silniki elektryczne – wady i zalety

silniki elektryczne sklepKupno samochodu nie jest obecnie zbyt trudnym zadaniem, bo ich dostępność zwiększa się na rynku komercyjnym/ Dodatkowo, również polski rząd ma zamiar inwestować w ten sektor branży motoryzacyjnej, w związku z silną emisję do atmosfery szkodliwych substancji. Ale nie tylko ekologiczne aspekty skłaniają ludzi do poszukiwania tego typu rozwiązań. Pierwszym i najważniejszym plusem silników elektrycznych jest niezależność aktualnych cen paliwa od zagranicznych wskazań ropy. Jest to szczególnie ważne w czasach napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdzie każde zdarzenie o charakterze wojskowym odbija się negatywnie na cenach ropy i tym samym paliwa. Dodatkowo samochody elektryczne nie będą podlegały innym negatywnym sankcjom którymi są, lub będą objęte samochody z tradycyjnym silnikiem spalinowym. Najbardziej dotkliwą jest bez wątpienia wyższa cena za opłaty parkingowe, które już niedługo ma dobić do 5 złotych. Coraz częściej mówi się tez o innych negatywnych następstwach poruszania się samochodami z tradycyjnym napędem, które mają służyć porzucaniu przez kierowców tego typu transportu. Takie działania odnoszą częściowy skutek, gdyż kierowcy coraz częściej zaczynają szukać lub pytać się o samochody z napędem elektrycznym. Próbują sprawdzić ceny takiego napędu, posługując się wyszukiwarką, wpisując frazę – silniki elektryczne sklep, lub też szukając porady u sprzedawców w sklepie. Należy jednak pamiętać , że kupno samochodu z silnikiem elektrycznym nie wiąże się z samymi korzyściami dla nas samych i środowiska. Przede wszystkim, obecnie pojazdy te są kilkukrotnie droższe od tradycyjnego auta. W związku z tym tradycyjny kowalski, raczej nie będzie mógł sobie pozwolić na zakup tego rodzaju samochodu. Kolejny problem do niedostosowanie infrastruktury do potrzeb tego typu pojazdów. Aktualnie w Polsce punktów ładujących jest tak mało, że wyruszenie w dalszą podróż tego typu pojazdem jest praktycznie niemożliwe.

Ostatni problem to droższe opłaty ze eksploatację i ubezpieczenie takiego typu auta. Część klientów, uważa jednak że wady pojazdów elektrycznych są przesłonięte przez wiele ich zalet. Niewątpliwie również jest to przyszłość naszej motoryzacji i prędzej czy później, auta z napędem elektrycznym będą przeważać na naszych drogach.