Udana wizyta w nietypowej kawiarni

W ostatnim czasie w Polsce powstaje coraz więcej kawiarni, w których mieszkają koty. Miłośnicy tych stworzeń są zachwyceni pomysłem. Kocie kawiarenki powstają z myślą o osobach, które z różnych względów nie mogą mieć kota, na przykład są uczulone na kocią sierść albo nie mają warunków mieszkaniowych. Nierzadko zdarza się również, że koty mieszkające w kociej kawiarni znajdują prawdziwy dom.

W kociej kawiarni można miło spędzić czas

kawiarnieIdea kawiarni, w której oprócz wypicia kawy i zjedzenia ciasta można również pogłaskać kota, narodziła się w Japonii. W Japonii mieszka wiele miłośników kotów, którzy jednak z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na trzymanie zwierzęcia w domu. W Japonii kocie kawiarnie od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Również w naszym kraju nie brakuje miłośników kotów. Do tego typu lokali często zaglądają osoby z małymi dziećmi. Goście odwiedzający kawiarnię powinni jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim nie można męczyć i straszyć zwierząt, nawiązywać z nimi kontaktu, gdy wyraźnie sobie tego nie życzą, nie wolno ich dokarmiać i robić zdjęć z użyciem lampy błyskowej. Nie ulega wątpliwości, że kocia kawiarnia to wprost wymarzone miejsce dla miłośników kotów. Oprócz wypicia kawy i zjedzenia ciastka goście mają okazję pogłaskać smacznie śpiącego kota, mogą również się z nim pobawić. Bywa, że koty mieszkające w kociej kawiarni znajdują prawdziwy dom. Istnieje bowiem możliwość adoptowania wybranego przez siebie kota. Koty mieszkające w kawiarni najczęściej pochodzą ze schroniska. Powinny charakteryzować się przyjaznym usposobieniem, być otwarte na kontakt z człowiekiem, nie powinny być strachliwe. Zwierzęta, które mają zamieszkać w lokalu, powinny być przebadane przez lekarza weterynarii. Kocia kawiarnia powinna spełniać szereg wymogów sanitarnych. Zwierzęta nie powinny przebywać w pomieszczeniu, w którym są przygotowywane posiłki dla ludzi, powinno zostać wydzielone osobne pomieszczenie, w którym będą stały miski z jedzeniem i wodą dla kotów oraz kuwety. Menu dostępne w kocich kawiarniach nie różni się zbytnio od menu, z którym mamy do czynienia w tradycyjnych lokalach. Goście mogą zamówić kawę z ekspresu, herbatę, ciastko albo lody.

Wydawałoby się, że do kocich kawiarenek zaglądają tylko i wyłącznie kociarze. Nic bardziej mylnego. Tego typu lokale przyciągają również osoby, które chcą miło spędzić czas w gronie znajomych, szukają oryginalnego miejsca na randkę albo chcą popracować w spokoju. W Polsce kocie kawiarnie cieszą się niemałym powodzeniem. Większość kocich kawiarenek stwarza możliwość adopcji wybranego zwierzęcia.