Tworzenie stron www

Wdrożenie poniższych wskazówek da stronie internetowej większą szansę na pokazanie swojej oferty zainteresowanym osobom oraz pozyskanie potencjalnego klienta. Projektując lub przeprojektowując stronę internetową, łatwo jest ugrzęznąć w estetyce. Jeśli naprawdę chcesz dobrze zaprojektować swoją stronę internetową: dotrzeć do możliwie dużej liczby adresatów, na których Ci naprawdę zależy (optymalny profil targetu osobowego), chcesz zwiększyć liczbę odwiedzin, wygenerować leady itp.), to musisz zająć się czymś więcej niż tylko wyglądem i stylem Twojej strony internetowej.

Jak stworzyć stronę internetową?

projektowanie stron kielceŻyjemy w świecie z ponad miliardem stron internetowych, na których odwiedzający mogą potencjalnie wylądować. Dlatego szczególnie ważne jest, aby naprawdę dobry projekt był łatwy w obsłudze. Twoja strona internetowa musi być łatwa w użyciu. Jednocześnie bezpośrednie doświadczenie użytkownika musi być pozytywne. Odwiedzanie strony www powinno być przyjemne i w zależności od jej zawartości, może nawet zabawne. Jeśli interesuje nas profesjonalne projektowanie stron Kielce to miasto, gdzie znajdziemy wiele firm, świadczących takie usługi. Za każdym razem, gdy podchodzisz do dużego projektu internetowego, pamiętaj o tym, co następuje: większość odwiedzających nie przejmuje się tym, jak wygląda Twoja strona. Twoi goście nie przychodzą na Twoją stronę, aby ocenić, jak genialny jest Twój projekt. Przychodzą na nią, ponieważ chcą wykonać określoną czynność lub dostać określone informacje. Jeśli dodajesz do swojej strony niepotrzebne elementy projektu-elementy, które nie działają, utrudniasz użytkownikom osiągnięcie tego, po co przyszli na Twoją stronę. Z punktu widzenia użyteczności i doświadczenia użytkownika, prostota jest Twoim najlepszym przyjacielem. Aspekt ten może być realizowany na różne sposoby. Nie używaj zbyt wielu kolorów. Podręcznik interakcji między człowiekiem i komputerem (Handbook of Computer-Human Interaction) zaleca używanie maksymalnie pięciu (plus/minus dwa) różnych kolorów w projekcie strony internetowej. Czcionki na Twojej stronie internetowej powinny być łatwe do odczytania i, jak w przypadku kolorów, nie należy używać zbyt wielu różnych czcionek. Zazwyczaj zaleca się używanie maksymalnie trzech różnych czcionek w maksymalnie trzech różnych rozmiarach. Grafiki należy używać tylko wtedy, gdy pomagają one użytkownikom w wykonaniu konkretnej akcji lub gdy posiadają specjalną funkcję (nie należy wstawiać grafiki, tylko losowo w dowolnym miejscu). Zasada hierarchii wizualnej jest ściśle związana z zasadą prostoty. Polega na aranżowaniu i organizowaniu elementów strony internetowej w sposób, który w naturalny, intuicyjny sposób doprowadzi odwiedzających stronę do najważniejszych jej elementów. Pamiętaj, że jeśli chodzi o optymalizację użyteczności i pozytywnych wrażeń użytkownika, celem jest nakłonienie ludzi do wykonywania określonych czynności w sposób, który wydaje im się naturalny i wygodny. Na przykład, dostosowując pozycję, kolor lub rozmiar niektórych elementów, możesz ustrukturyzować swoją stronę w sposób, który w naturalny sposób przyciąga odwiedzających do jej najważniejszych elementów.

Najważniejsze jest to, że użyteczność i wrażenia użytkownika zależą od preferencji użytkowników. Spójrz na to tak: dla kogo projektujesz stronę? Dla Twoich użytkowników. Wymienione tu zasady, są dobrym punktem wyjścia. Jednak w miarę doskonalenia witryny jeszcze ważniejsze jest ich ciągłe udoskonalanie, uruchamianie testów, uzyskiwanie opinii i wprowadzanie zmian na podstawie tych wyników.