Trwałe folie do pakowania automatycznego

Dobra jakość opakowania jest gwarancją gruntownego zabezpieczenia produktu na czas transportu i przechowywania. Obecnie najpowszechniej stosowanym materiałem opakowaniowym są folie wytwarzane z tworzyw sztucznych. Są one materiałem trwałym i bardzo odpornym na różnorodne czynniki zewnętrzne. Z punktu widzenia przedsiębiorców to bardzo dobry materiał ze względu na niską cenę i ogólną dostępność.

System sprawnego pakowania produktów

odporne folie flowpackProdukcja różnego rodzaju towarów przebiega w głównej mierze w sposób masowy i wymaga sprawnych i szybkiej metod pakowania. Aby sprostać tym wymaganiom powstała branża znakomitych urządzeń pakujących, które pracują w oparciu o specjalistyczne folie z tworzyw sztucznych. Folie opakowaniowe produkuje się różnymi metodami najczęściej z polietylenu, poliolefiny, polichlorku winylu oraz poliamidu. Bardzo często w celu zwiększenia odporności folii są one modyfikowane na wiele sposobów aby podnieść ich barierowość przed dostępem tlenu lub substancji zapachowych ze środowiska zewnętrznego. W ten sposób opakowanie pozwala w maksymalnie długi sposób zachować świeżość towaru w przypadku artykułów spożywczych. Trzeba dodać, że dobre folie opakowaniowe mają uniwersalne zastosowanie i są stosowane zarówno do pakowania artykułów przemysłowych i wspomnianych spożywczych. Oprócz dużej wytrzymałości na urazy mechaniczne folia opakowaniowa jest przezroczystą powłoka zapewniająca efektowny wygląd produktu. Jednym z bardzo szybkich systemów panujących są urządzenia pracujące w oparciu o odporne folie flowpack. Mianem flowpak określa się folie, automatyczne linie pakujące oraz drukarki i inne urządzenia pracujące w tym systemie. Praca urządzeń flowpack wykorzystuje właściwości termozgrzewalne folii. Rękawy foliowe o różnej szerokości i grubości podawane są od góry lub od dołu. Produkt zostaje obustronnie, bardzo szczelnie zamknięty w procesie zgrzewania folii. Zapakowany produkt zostaje odcięty. Najważniejszą zaletą jest bardzo wysoka wydajność liczona w setkach sztuk na godzinę. Ma to szczególne znaczenie w dużych przedsiębiorstwach o dużym wolumenie produkcji.

Urządzenia typu flowpack można dowolnie dopasowywać do wielu indywidualnych potrzeb. Wynika to zarówno z możliwości samych bardzo zaawansowanej technologicznie samych urządzeń jak i z bardzo różnych właściwości folii opakowaniowych. Folie to obecnie najlepszy, najtańszy i najbardziej wszechstronny materiał opakowaniowy używany w ogromnej większości branż. Oprócz pakowania systemowego umożliwia bardzo efektowne pakowanie ręczne.