Tłumaczenia pod przysięgą jako praca

Jestem tłumaczem przysięgłym. Mam duże doświadczenie w pracy, a także wiele historii z nią związanych. Mimo, że nie mogę opowiadać o treści dokumentów, znam wiele faktów na temat tej pracy. Jeżeli zastanawiałeś się nad taką pracą, a nie wiesz czego potrzebujesz by zacząć, z chęcią odpowiem na Twoje pytania. Zawód jest ciekawy oraz można w nim spotkać wiele interesujących osób, takich jak biznesmeni, politycy lub osoby z telewizji. Zachęcam do przeczytania, a następnie rzetelnego zastanowienia się nad wyborem takiej ścieżki zawodowej.

Jak zacząć tworzyć tłumaczenia przysięgłe?

rzetelne tłumaczenia przysięgłeW każdym zawodzie liczy się jakość wykonywanej pracy. Aby tworzyć naprawdę rzetelne tłumaczenia przysięgłe musisz doskonale władać danym językiem obcym. Najlepiej zarabiający tłumacze znają język japoński, chiński oraz języki skandynawskie. Znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego jest także mile widziana. Pierwsze, co musisz ukończyć, to uczelnie wyższą. Tłumacz przysięgły musi posiadać tytuł magistra. Jest to konieczne, aby zdobyć prawo do wykonywania tego zawodu. następnie udaj się na kurs języka obcego, gdzie końcowym etapem będzie egzamin. Musisz go zdać bezbłędnie, dlatego przyłóż się do nauki. Wniosek o zostanie tłumaczem przysięgłym musisz zgłosić do kancelarii prezydenta RP wraz z certyfikatem ukończonego kursu oraz potwierdzeniem odebrania wyższego wykształcenia. Prezydent wyda wniosek, który pozwoli Ci na rozpoczęcie pracy. Każde Twoje tłumaczenie musi być dokładne. Będziesz zajmować się transkrypcją nagrań głosowych, rozmów na żywo oraz tłumaczeniem dokumentów i aktów prawnych. Praca jest ciekawa. Nas swojej drodze zawodowej spotkałem polityków, którzy obecnie zasiadają na najwyższych stanowiskach w Polsce. Również osoby, które prowadzą duże, rozwojowe przedsiębiorstwa korzystały z moich usług. Zleceń jest dużo, ponieważ jest to bardzo potrzebny zawód od czasu otwarcia granic. Posiadając zdolności językowe możesz stać się tłumaczem przysięgłym dowolnego języka.

Aby nauczyć się języka musisz poświęcić dużo czasu, a także pieniędzy. Jeśli postarasz się opanować go do perfekcji, po pewnym czasie zobaczysz pierwsze zyski. Dobry tłumacz przysięgły z doświadczeniem potrafi zarobić do dziesięciu tysięcy złotych miesięcznie operując jeżykami podstawowymi, takimi jak angielski). Wybierając język bardziej „egzotyczny” będziesz miał mniej klientów, lecz każde tłumaczenie będzie cenniejsze, przez co zarobisz jeszcze więcej. Kup więc dobry kurs i zacznij pracować nad znajomością języków.