Tanie noclegi w Szczawnicy

W Polsce mamy mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić ze względu na przepiękne krajobrazy, czyste powietrze, czy atrakcje turystyczne. Polski Bałtyk co rok przyciąga tysiące turystów z całego kraju, ale i z zagranicy, bo mamy piękne plaże i doskonale zagospodarowane nadmorskie kurorty wypoczynkowe, w których nie brakuje noclegów o każdym standardzie. Przeciwnością morza są nasze polskie góry, w które nagminnie się wybierają rodacy z nad morza, ponieważ  brakuje im widoku zróżnicowanego terenu i pięknych szczytów górskich.

Gdzie w Szczawnicy wynajmiemy nocleg?

noclegi szczawnicaJeżeli decydujemy się spędzić urlop w górach, to najlepiej się udać do małopolski w Pieniny. To przepiękna i cicha okolica, która nawet w sezonie letnim pozwala wypocząć i nabrać sił na cały rok. Najwyższym szczytem Pienin są Trzy Korony, na które tłumnie wybierają się turyści. Czyste powietrze, szum drzew, liczne zdrowotne źródełka działają jak magnes na mieszczuchów. Jedną z najpiękniejszych miejscowości w tym regionie jest malownicza Szczawnica. Jest to małe miasteczko, w którym jest duży wyciąg narciarski zamieniający się w sezonie letnim na krzesełkowy. Dla turystów jest tu mnóstwo atrakcji i regionalnych smakołyków. Noclegi Szczawnica oferuje w bardzo przystępnych cenach. Najwięcej znajdziemy tu pensjonatów i prywatnych kwater, które można wynająć już za pięćdziesiąt złotych od osoby za jedną dobę. Jest to region górski, w którym tak samo jak w Zakopanem obowiązuje konkretny styl architektoniczny, dlatego wszystkie domki są budowane w góralskim stylu, z dominacją drewna. Wolne noclegi znajdziemy niemalże na każdym kroku, ponieważ ta miejscowość żyje z turystów i prawie każdy mieszkaniec wynajmuje pokoje. Ich standard odpowiada dwóm, trzem gwiazdkom i każdy pokój jest wyposażony w oddzielną łazienkę, aneks kuchenny, oraz jest całkowicie umeblowany w najpotrzebniejsze sprzęty takie jak lodówka, telewizor, czy czajnik. Mieszkańcy Szczawnicy to bardzo mili i uprzejmi ludzie, którzy chętnie pomagają turystom w organizacji czasu na urlopie. Często doradzają jakie miejsca są warte odwiedzenia i gdzie można najlepiej zjeść za niewielkie pieniądze.

Najlepsze noclegi są w centrum Szczawnicy, ale wynajęcie pokoju, czy apartamentu w odległości paru kilometrów od ścisłego centrum też będzie dobrym pomysłem, ponieważ jest tu mnóstwo alejek i ścieżek. Codzienny spacer do miasta wpłynie pozytywnie na naszą kondycję i dotleni nasze płuca czystym, górskim powietrzem. W wielu miejscach na polanach możemy tu dostrzec stada baranów i owiec, a w pobliskich sklepach kupimy oryginalną Bryndzę z owczego mleka.