Szyjemy kota według niebanalnego wykroju

 

 

W dzisiejszych czasach umiejętność szycia ręcznego i na maszynie, robienia na drutach lub na szydełku, nie jest już tak oczywista, jak jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. W czasach kiedy trudno było kupić w sklepach coś ładnego i sensownego umiejętność szycia nieraz ratowała sytuację. Np. mając niebanalny wykrój kota do uszycia młoda mama mogła zrobić dla swojego dziecka piękną zabawkę do przytulania. Obecnie wraca moda na przedmioty wykonane ręcznie, takie z sercem. Ludzie poszukują rzeczy oznaczonych jako handmade.

 Jak uszyć kota według niebanalnego wykroju?

niebanalny wykrój kota do uszyciaOsoby zajmujące się rękodziełem można podzielić na tych, którzy zajmują się tworzeniem zarobkowo i wykonują przedmioty na sprzedaż oraz tych, którzy tworzą pojedyncze dzieła dla siebie i swoich bliskich. Bez względu na to, do której grupy należymy, zakładając, że chcemy uszyć zabawkę, będzie nam potrzebny niebanalny wykrój kota do uszycia. Musimy przygotować papier. Najlepiej sprawdza się zwykły papier pakowy, ale możemy użyć nawet starej gazety. Rozrysowujemy nasz projekt. Warto zastanowić się jakiej wielkości ma być zabawka oraz z jakich części będzie się składać. Po narysowaniu składowych elementów wycinamy całość. Nasz własny wykrój zwierzaczka do uszycia jest już gotowy. Ale praca tak naprawdę dopiero się zaczyna. Teraz przygotowujemy tkaniny, nici i igłę lub maszynę do szycia. Przyda się też kawałek mydła, którym odrysujemy nasz niebanalny wykrój kota do uszycia na przygotowanej wcześniej tkaninie. Dlaczego mydło? Bo dobrze rysuje się nim na materiale, a ślad łatwo usunąć. Następnie wycinamy odrysowany wykrój z półcentymetrowym marginesem na szwy. Układamy elementy zabawki prawą stroną materiału do siebie, tak aby zszyć całość po lewej. Zostawiamy kilkucentymetrowy fragment, przez który odwracamy całość na prawą stronę. Nasz niebanalny wykrój kota do uszycia jest już prawie gotową zabawką. Na koniec wypełniamy środek i zaszywamy pozostawiony wcześniej otwór.

 

Dla początkujących krawców tworzenie takiej materiałowej zabawki może wydawać się trochę trudne, ale mając niebanalny wykrój kota do uszycia oraz odrobinę cierpliwości i kreatywności, z pewnością poradzą sobie z tym zadaniem. A świadomość, że nasze lub jakieś zaprzyjaźnione dziecko otrzyma jedyną i niepowtarzalną zabawkę, stworzoną specjalnie dla niego, jest po prostu bezcenna. Widząc radość obdarowanej osoby mamy ochotę projektować i tworzyć kolejne niezwykłe przedmioty rozwijając jednocześnie nasze zdolności manualne.