Sznurki pasmanteryjne najwyższej jakości

Z wykształcenia jestem krawcową, od kilku lat prowadzę nawet swój warsztat krawiecki, w którym od niedawna zaczęłam również sprzedawać różnego rodzaju artykuły krawieckie. Klienci najczęściej kupują u mnie nici, igły, a także niezwykle modne aktualnie kolorowe naszywki, którymi można przyozdabiać m.in. jeans. Sporo osób pyta mnie również o sznurki pasmanteryjne, które posiadają wszechstronne zastosowania.

Zastosowania sznurków pasmanteryjnych 

sznurki pasmanteryjneSznurki pasmanteryjne produkuje się najczęściej z cienkich, bawełnianych nici satyny lub poliestru. Specjalne maszyny tkają wówczas wąskie nici w grube, zwarte sploty, z których powstają pasma. Sznurki pasmanteryjne znajdują zastosowanie w wielu branżach, stosowane są m.in. w branży odzieżowej oraz jubilerstwie. Warto przy tym podkreślić, że sznury te występują w wielu kolorach, podczas produkcji są one bowiem barwione za pomocą specjalnych (coraz częściej w 100% naturalnych) barwników. Współcześnie sporym powodzeniem cieszą się również grube sznurki, na których nanoszone są cyfrowo różnorodne wzory oraz zdobienia. W branży odzieżowej ze sznurów pasmanteryjnych wykonuje się m.in. sznurowadła, sznurówki oraz paski do toreb. Sznurki pasmanteryjne cieszą się również sporym zainteresowaniem wśród seniorów, którzy zawieszają na nich okulary. Produkt ten stosowany jest również do produkcji biżuterii – ze sznurów wykonuje się piękne rzemyki, na które nawleka się zawieszki oraz korale. Sznury te można również impregnować za pomocą specjalnego wosku, który sprawia, że są one odporne na destrukcyjne działanie wilgoci oraz nie tracą swojego naturalnego koloru wraz z upływem czasu. Warto przy tym wspomnieć również o tym, że aktualnie bardzo pożądane są zwłaszcza sznury satynowe, z których wykonuje się dekoracyjne kokardy oraz akcesoria do włosów. Równie popularne są także sznury pasmanteryjne zdobione srebrnymi oraz złotymi nićmi, na których zawiesza się m.in. ozdoby choinkowe. Sznury te wykorzystywane są powszechnie również przy pakowaniu prezentów – kolorowe sploty pełnią wówczas funkcję ozdobną. Na samym końcu warto także wspomnieć o tym, że produkt ten bardzo często wykorzystuję również w swoim zakładzie krawieckim. Za pomocą cieńszych nici często wyszywam ozdobne hafty oraz wiązania, które podobają się moim klientom. 

Sznur pasmanteryjny stosowany jest więc współcześnie w wielu branżach. Produkt ten jest estetyczny, wytrzymały oraz odporny na potencjalne uszkodzenia. Sznury posiadają bowiem najczęściej bardzo grube sploty, które ciężko jest przerwać czy uszkodzić. Produkt ten jest również stosunkowo tani – za metr najtańszego sznura bawełnianego zapłacimy zaledwie kilka złotych.