Światło w kościele

 

Są takie miejsca, które odznaczają się szczególnym poszanowaniem i szacunkiem wszystkich. Spotykamy się tam wszyscy systematycznie jako wspólnota i dbamy o wygląd i bezpieczeństwo. Podczas obchodzonych świąt wszyscy razem je celebrujemy i czekamy na nie cały rok. Takim miejscem są kościoły. Miejsce Boga, zdefiniowanego na własny sposób.W indywidualny sposób jest również prowadzony kościół w każdej parafii. Nie musimy być tam codziennie.

Kościół oświetlony nocą

oświetlenie kościołówJest to pewnego rodzaju ostoja dla wielu ludzi. Jedne kościoły są otwarte dla wiernych przez całą dobę, inne w wyznaczonych godzinach wszystko to według potrzeb ludzi. Natomiast w każdym kościele jest tradycja przyozdabiania go. Świeże kwiaty, które kupujemy z okazji jakiegoś święta, czy mamy wówczas okazję do dekoracji dostępnymi materiałami. Czasami zwykłe oświetlenie kościołów robi wrażenie na wiernych. Podczas wieczornych mszy kiedy kościół jest oświetlony przez światła z zewnątrz to widać go już z bardzo dużej odległości oraz lepiej i bardziej komfortowo uczęszcza się wówczas na takie msze święte, gdyż jest odświętny klimat. . Poza tym w środku również daje to bardzo dobry efekt, gdy parafianie modlą się  poza mszami i nabożeństwami oświetlona jest kaplica i obrazy. Podkreśla to podniosłość tego miejsca i pozwala modlić się w skupieniu i uwadze. Jest wiele rodzajów oświetleń. Mogą to być ledowe lampy mocowane w rogach ścian lub wiszące w jednym odcieniu lub w wielu.Mogą one być zasilane na baterię lub z kabla.Zazwyczaj wszyscy księża decydują się na system oświetlenia w kościele. Może on być więcej lub mniej zaawansowany ale zawsze. Dekorujemy kościoły na tyle na ile nas stać. Cotygodniowe zbiórki pieniężne pozwalają przeprowadzać takie inwestycje. Zazwyczaj zajmuje się tym ksiądz. To on zamawia ekipę, która montuje, remontuje i odświeża, gdy coś potrzeba. Oświetlenie kościołów nie jest kosztownym przedsięwzięciem, gdyż żarówki kupuje się raz na jakiś czas a wymienia się je bardzo szybko. Ksiądz, gdy ma takie zdolności to sam może założyć samo oświetlenie w wolnej chwili.

Natomiast gdy nie ma takiej możliwości to może poprosić któregoś z parafian o pomoc lub wynająć profesjonalną firmę, która się tym zajmuje. Firm z tego typu sługami jak zakładane oświetlenia kościołowi jest bardzo dużo. Można szukać ich w internecie na stronach internetowych. Zwykle oferty dla kościołów są trochę niższe niż dla normalnych firm. Wynika to z pewnych ulg dla kościołów. Specjaliści chętnie biorą takie zamówienie bo zazwyczaj potrzeba bardzo dużo materiału aby oświetlić cały kościół.