Stalowa hala magazynowa

 

Zajmując się w jakiś sposób handlem prędzej czy później będziemy potrzebować powierzchni magazynowej, gdzie będziemy mogli przechowywać swój towar. W pewnym momencie dużo bardziej opłaca się posiadać własny magazyn, niż wynajmować powierzchnię magazynową. Jeśli nasza firma się prężnie rozwija, to warto pomyśleć o tym, aby kupić lub wybudować swój własny magazyn. Druga z wymienionych opcji jest korzystniejsza dla nas, ponieważ możemy wybudować sobie taki budynek, jaki jest nam potrzebny, nie musimy iść na żadne kompromisy.

Budowa hali magazynowej

hale magazynoweNowoczesne magazyny budowane są ze stali. Budowa tak dużego budynku ze stali jest dużo tańsze, a przede wszystkim trwa znacznie krócej, niż budowa hali o takiej samej kubaturze z innych materiałów. Stalowe hale magazynowe tak naprawdę składane są na placu budowy z wcześniej przygotowanych elementów. Budowa takiej hali tak samo jak każda inna budowa zaczyna się od załatwienia wszystkich formalności, między innymi takich jak pozwolenie na budowę. Jeśli posiadamy już wszystkie niezbędne dokumenty, to możemy przystąpić do prac terenowych. Zaczynamy od wytyczenia całego budynku. W tym celu musimy zatrudnić geodetę, który wyznaczy wszystkie strategiczne punkty budynku. Następnie wylewamy odpowiedni fundament, aby dobrać dobrze fundament do budowanego budynku możemy zlecić badania geologiczne gruntu na którym ma powstać nasza hala magazynowa. Po wylaniu fundamentu wzywamy jeszcze raz geodetę, który wyznaczy na fundamencie miejsce w których spoczną filary hali. Kolejnym etapem takiej budowli jest osadzenie wszystkich elementów hali na fundamencie. Ustawienie i poskręcanie całego szkieletu hali jest dość czasochłonne, ale trzeba to zrobić bardzo uważnie, ponieważ szkielet hali musi być wykonany należycie, ponieważ stanowi on bardzo ważny element całego budynku. Jeśli szkielet magazynu jest już na swoim miejscu, to możemy zająć się montażem poszycia hali. Ostatnim etapem takiej budowy jest podłączenie wszystkich instalacji, takich jak prąd, woda i ogrzewania.

Wyżej opisany proces budowlany obejmuje okres od początku budowy, do momentu wybudowania magazynu w stanie surowym. Taki budynek musimy jeszcze wykończyć. Dopiero po wykończeniu budynku możemy zgłosić jego odbiór. Czas potrzebny do wykonania takiej hali uzależniony jest od wielu czynników. Niemniej jednak jeśli się postaramy to w ciągu pół roku możemy wybudować i wykończyć budynek o kubaturze około pięćdziesięciu tysięcy metrów kwadratowych. Kluczem jest dobre zaplanowanie całego procesu.