Sprzątanie firm w Lublinie

Od kilku lat prowadzę w Lublinie małą firmę z branży informatycznej, w której zatrudniam około dziesięciu osób. Problem w tym, że wszyscy moim pracownicy to mężczyźni, w związku z czym nasze biuro, delikatnie mówiąc, nie należy do najczystszych i najbardziej uporządkowanych. Na szczęście rzadko spotykamy się z klientami w naszej siedzibie, ale mimo wszystko wspólnie doszliśmy do wniosku, że trzeba coś zmienić. Próbowaliśmy wprowadzić porządek we własnym zakresie w formie dyżurów, ale pomysł zupełnie się nie sprawdził. W końcu postanowiliśmy wynająć firmę do sprzątania.

Odpowiednie podejście do sprzątania w firmach

Lublin sprzątanie firmNie od razu udało nam się jednak rozwiązać problem. Zanim trafiliśmy na naszą aktualną firmę sprzątającą współpracowaliśmy z dwoma innymi, ale żadna z nich nie spełniała naszych wcale nie wygórowanych oczekiwań. Pojawiały się problemy zarówno z dotrzymywaniem ustalonego harmonogramu jak i z jakością samej usługi. Teraz jednak nie możemy narzekać. Od dwóch lat nasze biuro na zmianę sprzątają dwie Panie: Pani Ela i Pani Halinka – obie już na emeryturze. Początkowo nie byliśmy przekonani, czy starsze panie dadzą sobie radę, ale nasze wątpliwości szybko się rozwiały. W miastach takich, jak Lublin sprzątanie firm nie jest uznawane za zajęcie prestiżowe, przez co ludzie wykonujący taką pracę traktują ją jako zajęcie tymczasowe Dla nich to pasja, a nie tylko praca. Sprzątając mogły poznać wielu ludzi i nie spędzały czasu jak typowe emerytki. No i oczywiście dorabiały do niewysokiej emerytury, ale nie to było dla nich najważniejsze. Jak przystało na doświadczone gospodynie domowe obie Panie są bardzo dokładne podczas sprzątania. Nie ograniczają się też do samego sprzątania i same wyszły z inicjatywą zakupu kwiatków do biura. Powiedziały nam nawet jakie gatunki kupić i pielęgnuję ja za każdymi odwiedzinami. Odstąpiliśmy im nawet cały schowek, żeby nie musiały nosić wszystkich sprzętów i dzięki temu wszystko mają zawsze na miejscu. Odkąd pojawiły się w naszym biurze zawsze jest czysto i pachnąco, więc nie musimy się obawiać nawet niezapowiedzianej wizyty klienta.

Wielu emerytów dorabia sobie do emerytury właśnie zatrudniając się w firmach sprzątających. Ponieważ z powodzeniem mogą wykonać wszystkie prace (może poza myciem okien wielkopowierzchniowych) nie są gorszymi pracownikami od młodych osób, a wręcz przeciwnie – dzięki swojemu doświadczeniu i wychowaniu w innych realiach wykonują swoją pracę bardzo sumiennie i precyzyjnie, a ponieważ jest to często dla nich nie tylko praca, ale i możliwość spotkania się z ludźmi zawsze przychodzą uśmiechnięte i pomocne, co jest miłą wartością dodaną do ich pracy.