Sprawdzona księgowość dla firmy

 

Bez względu czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą czy spółkę, to na pewno będziemy potrzebowali sprawdzonego specjalisty do prowadzenia księgowości. Ze względu na dużą ilość obowiązków, niewielu przedsiębiorców decyduje się na samodzielne rozliczanie się, dlatego też biura rachunkowe nierzadko je obsługują.

Jaki jest zakres usług księgowych?

dokładna księgowość dla firm w WarszawieJednym z podstawowych obowiązków każdej firmy jest systematyczne gromadzenie wszelkich dokumentów księgowych, które stanowią podstawę do rozliczenia. Przedsiębiorcy mają dwa rozwiązania do wyboru, jeżeli chodzi o sprawy rachunkowe. Mogą zatrudnić samodzielną księgową, które w siedzibie firmy będzie prowadzić wszelkie rozliczenia albo nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Na pewno dokładna księgowość dla firm w Warszawie jest polecana wszystkim małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom. Usługi biur rachunkowych są przede wszystkim kompleksowe, czyli zapewniają przedsiębiorcą nie tylko księgowość, ale również kadry, płace i doradztwo podatkowe z zakresu prowadzonej działalności. Dla wielu właścicieli firm takie usługi są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mają je wszystkie świadczone w ramach abonamentu. Zatrudnienie samodzielnego księgowego to przeciętnie koszt rzędu trzech – pięciu tysięcy złotych, a korzystanie z usług księgowych przeważnie wynosi połowę tych kosztów. Zatem cena usług księgowych jest niewątpliwą zaletą współpracy z biurem. Jakość pracy księgowych jest identyczna jak w przypadku samodzielnych specjalistów, ponieważ mają oni do dyspozycji swoich zastępców i pomocników. Ponadto w biurach rachunkowych często można spotkać kadrowych, którzy odpowiadają za sporządzanie listy płac, prowadzenie akt osobowych pracowników zatrudnionych w firmach klientów oraz wystawianie niezbędnych zaświadczeń  i druków. Co do wysokości abonamentu, to jest on indywidualnie ustalany dla każdego przedsiębiorcy, ponieważ zależy on od kilku zmiennych czynników takich jak rodzaj i wielkość firmy, ilość generowanych dokumentów w ciągu miesiąca czy ewentualnej wielkości zatrudnienie. Najniższe opłaty zaczynają się już od niecałych dwustu złotych.

W księgowości liczy się dokładność, terminowość i duże doświadczenie, dlatego też w biurach rachunkowych są zatrudniani specjaliści z przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem. Ponadto w biurze pracuje kilku głównych księgowych, a nie tylko jeden tak jak to ma miejsce w prywatnych firmach, zatem są one w stanie w ciągu miesiąca rozliczyć nawet kilkaset firm o różnej wielkości i profilu.