Specjalne suplementy diety dla naszych kotów

Karmienie kota nie powinno się ograniczać jedynie do kupowania mu karmy zwłaszcza, jeśli nasz kocie przyjaciel ma problemy zdrowotne lub jest chociażby alergikiem. W dzisiejszych czasach jednak istnieje mnóstwo tanich i sprawdzonych sposób na to, aby zadbać o dietę kota na naprawdę najwyższym poziomie.

Suplementacja diety dla kotów

suplement diety dla kotaKażdy kot zasługuje na to, aby zadbać o niego najlepiej, jak potrafimy. Część osób niestety wciąż myśli, że koty wystarczy wpuścić do stodoły, aby pożywiały się myszami i jest to oczywiście błędne założenie ponieważ kot ma znacznie większe zapotrzebowanie pokarmowe. Szczególnie na dietę należy uważać w przypadku, kiedy posiadamy kota rasowego. Wiele z nich ma bardzo delikatny żołądek i wymaga on specjalnego podejścia oraz odpowiedniej diety. Najważniejsza jest oczywiście dobra jakość karmy zawierająca odpowiednią ilość tłuszczy, mięsa i białka w stosunku do zawartych w niej węglowodanów. Takie karmy zawierają również sporą ilość mięsa i jedynie mały odsetek składników roślinnych. Oprócz karmy warto również zaopatrzyć się w odpowiedni suplement diety dla kota ponieważ nie zawsze karma, nawet ta najlepszej jakości będzie wystarczająca. O tym naprawdę warto pamiętać szczególnie, jeśli posiadamy kota który choruje lub ma alergie pokarmową. Istnieje naprawdę wiele rodzajów kocich suplementów, które pozwolą nam zadbać o naszego czworonoga. Mamy na rynku do dyspozycji suplementy wspomagające pracę jelit oraz żołądka, kocimiętkę, witaminy i minerały w postaci przepysznych past, jak i również suplementy pozwalające lepiej zadbać nam o kocią sierść. Znajdziemy także suplementację, która zadba o zęby naszego kota oraz nerki. Suplementy przydadzą się także wówczas, kiedy nasz kot został wykastrowany i takie suplementy zazwyczaj występują w postaci specjalnych karm przystosowanych właśnie dla kastratów. Wszystkie te rzeczy możemy zakupić u weterynarza, albo nie ruszając się nawet sprzed komputera. W sieci można znaleźć naprawdę wiele firm specjalizujących się w sprzedaży kocich suplementów, a jeżeli nie jesteśmy pewni co powinniśmy dokładnie zakupić zawsze możemy zajrzeć na fora internetowe i poradzić się innych właścicieli kotów.

Suplementacja jest równie ważną kwestią co dobór odpowiedniej karmy. Nie każdy z nas od razu będzie wiedział co zakupić i w jakich ilościach podawać. W takiej sytuacji, kiedy nie wiemy czego nasz kot potrzebuje i czy w ogóle, warto wybrać się do weterynarza, który zbada naszego kota, oceni jego kondycję i wówczas będzie mógł nam doradzić coś względem zakupu.