Specjalistyczne środki czystości dla firm sprzątających

Obiekty przemysłowe, wielkie biurowce czy galerie handlowe – te wszystkie obiekty sprzątane są przez profesjonalne firmy czyszcząco – sprzątające. Usługi sprzątające są outsourcingowane. Oznacza to, że firma oferująca sprzątanie dużych obiektów handlowych sprzedaje swoją usługę firmie, która jest właścicielem całego obiektu. W dużej galerii handlowej sprząta jedna firma, o której wyborze decyduje właściciel bądź zarządzający obiektem. Profesjonalne firmy stają do przetargów, które ogłaszane są przez nowo powstające obiekty przemysłowe.

Czystość zależy od użytych środków

środek czystości dla firm sprzątającychW sprzątaniu wielkich obiektów największą rolę odgrywają oczywiście ludzie zatrudnieni w firmie, która zajmuje się świadczeniem usług czyszczących. To ludzie są podstawą jeśli chodzi o tego typu działalność. Jednak bardzo wiele zależy również od używanych środków czystości. Nie można myć podłóg samą wodą. Wodą nie zdezynfekuje się powierzchni od zarazków i bakterii. Sama woda nie pomoże w doczyszczeniu najtrudniejszych plam. Do tego wszystkiego niezbędny jest specjalny środek czystości dla firm sprzątających. Takie środki można kupić jedynie u producenta specjalistycznej chemii czyszczącej. Do takich środków o specjalnym przeznaczeniu należą wszelkiego rodzaju płyny do podłóg, płyny dezynfekujące i odkażające czy żele do czyszczenia sanitariatów i armatury łazienkowej. Tyle tylko, że to nie są takie środki jak te, których używamy w domach. W domach możemy sobie pozwolić na używanie chemii czyszczącej nierozcieńczonej. Taka chemię do użytku domowego kupuje się najczęściej w małych buteleczkach ale w odpowiednio przygotowanej proporcji. Kiedy firma sprzątająca zamawia środki czyszczące to są to ogromne baniaki z płynami w pojemnościach po pięć czy dziesięć litrów. Takie płyny można jeszcze dodatkowo rozcieńczyć z wodą a i tak są bardzo skuteczne w swoim działaniu. Są więc i skuteczne i wydajne. I to właśnie od środków czyszczących zależy to w jaki sposób umyte i wyczyszczone zostaną powierzchnie zlecone do sprzątania wyspecjalizowanej w tym firmie.

Każda firma, która oferuje profesjonalne usługi sprzątające, zamawia środki czyszczące w ogromnych pojemnikach. Takie produkty zamawia się hurtowo, bo używa się ich na litry. Jedno sprzątanie w galerii handlowej czy niewielkim urzędzie wiąże się z koniecznością użycia kilkunastu litrów płynów czyszczących. Jest to więc całkiem sporo, dlatego żaden właściciel firmy sprzątającej nie bawi się w zamawianie środków w małych pojemnikach. Małe dozowniki używa się tylko i wyłącznie do sprzątania w domu.