Śmieciarki czyli pojazdy niezbędne dla wszystkich mieszkańców

Każdy z nas przynajmniej parę razy w życiu widział na własne oczy śmieciarkę, oraz obserwował pracę ekipy, która tym samochodem się porusza. Praca tego typu jest nastawiona na maksymalne wykorzystanie nowoczesnych technologii, za których pomocą możliwe jest opróżnienie wielu koszy i pojemników na śmieci. Nowoczesne rozwiązania obejmują przede wszystkim nadwozie samochodu. Dzięki producentom tego typu nadwozi, pracownicy mają w znacznym stopniu ułatwione zadanie podczas załadunku odpadów na samochód.

Budowa i funkcje nowoczesnych śmieciarek

ŚmieciarkiFirmy produkujące nadwozia śmieciarek, wprowadzają na rynek kompletne nadwozia, które mogą być zamontowane na  podwoziach ciężarówek. Dzięki temu firmy prowadzące usługi wywozu śmieci mogą pozwolić sobie na zakup dowolnego podwozia, które będzie dopasowane do aktualnie posiadanego samochodu ciężarowego. Śmieciarki są wyposażane w układy hydrauliczne oraz mocne pompy. Dzięki temu załadunek śmieci na ciężarówkę, odbywa się w bardzo szybki sposób, a praca śmieciarzy jest płynna i niezakłócana przez długotrwałe załadunki. Cały element załadunkowy nadwozia jest oczywiście zamykany poprzez specjalny odwłok. Sterowanie nim odbywa się z zewnątrz ciężarówki. Kierowanie samochodem przewożącym śmieci bardzo często obejmuje manewrowanie w ciasnych zaułkach miast oraz uliczkach wąskich osiedlowych. Aby maksymalnie poprawić bezpieczeństwo i zapobiec nieoczekiwanym zdarzeniom drogowym, na ciężarówkach montuje się kamery cofania, które zapewniają poszerzone pole widzenia dla kierowcy. Bezpieczeństwo poprawia także monitor, który może być umieszczony w środku kabiny. Śmieciarki posiadają także panele sterujące, które są montowane w celu obsłużenia cyklu załadowczego, a także czuwają nad procesem zgniatania śmieci w przestrzeni załadowczej. Samochody tego typu muszą także spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dotyczy to przede wszystkim odpowiedniego oświetlenia całego pojazdu i jego obrysu. Każdy system oświetlenia musi być zgodny z przepisami ruchu drogowego.

Oferta nadwozi dla śmieciarek, jest przedstawiana przede wszystkim przez samych producentów, którzy sprzedają swoje sprzęty firmom produkującym samochody, oraz podmiotom gospodarczym, które świadczą prywatne usługi wywozu śmieci na terenie miast i gmin. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i budowie każdy pojazd spełnia wszelkie wymogi, jakie nakłada na firmy świadczące usługi wywozu śmieci kodeks BHP, a cały samochód jest bezpieczny przede wszystkim dla pracowników oraz kierowców.