Ślub i wesele w plenerze

Każda para młodych pragnie, aby ich ślub był wyjątkowy i oryginalny. Jednym ze sposobów na zachwycenie gości jest urządzenie ślubu w plenerze. Zarówno wiosna, jak i lato, ale także piękna złota jesień mogą być idealnymi porami roku do zorganizowania imprezy weselnej w plenerze. Moda na śluby w plenerze przybyła do nas z USA i ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność na rynku polskim. Niektórzy decydują się na piękny ślub w ogrodzie, a inni z kolei na łące, a jeszcze inni wybierają piękną scenerię nad jeziorem.

Ślub w plenerze – formalności i organizacja

ślub w plenerze w dolnośląskimŻeby zorganizować ślub w plenerze, to musimy na początek wszystkie formalności ustalić z kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Musimy złożyć odpowiednie podanie, a także wskazać miejsce ceremonii oraz uiścić odpowiednią opłatę. Oczywiście musimy również liczyć się, z tym że koszt ślubu oraz wesela w plenerze jest znacznie droższy niż ten tradycyjny. Będziemy musieli pokryć dodatkowe koszty wynajęcia namiotu, a także specjalnej podłogi oraz lokali, które na wypadek zmiennej pogody pomogą nam przenieść imprezę pod dach. Musimy również pamiętać o odpowiednim oświetleniu i nagłośnieniu, a także miejsca dla zespołu weselnego lub didżeja. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest ślub w plenerze w dolnośląskim, ponieważ jest tam wiele lokali, które oferują możliwość zorganizowania imprezy w plenerze. Nie będziemy wtedy musieli martwić się o wynajęcie namiotu oraz całego wyposażenia, ponieważ wszystko zostanie zorganizowany przez firmę oferującą organizacje weselne. Żeby zorganizować imprezę weselną w dowolnym miejscu, które sobie wybierzemy to przede wszystkim musimy na początek uzgodnić z właścicielem czy jest taka możliwość. Na polskim rynku znajdziemy wiele firm, które oferują specjalnie przygotowane namioty z elegancką galą oraz drewnianą podłogą na wesela. Wszystkie namioty, które wynajmujemy na organizację wesela w plenerze są wodoodporne i nie musimy martwić się deszczem. Żeby zorganizować wesele we własnym ogrodzie, to przede wszystkim musimy spełnić warunki dla obsługi cateringowej. Niezbędne będą przyłącza do zimnej oraz ciepłej wody, a także odpowiednie miejsce dla obsługi technicznej.

Wesele w ogrodzie będzie również wymagało bardzo dużego terenu, na którym można zostawić namioty i zazwyczaj firmy, które zajmują się organizacją takich wesel, na początek przeprowadzą odpowiednią wizję lokalną, aby upewnić się, że teren jest odpowiedni do rozstawienia namiotu i zorganizowania kameralnego wesela w plenerze. Z takiego wesela najbardziej zadowolone są dzieci, ponieważ one najbardziej odnajdują się w ogrodzie w otoczeniu pięknych roślin.