Skuteczny sposób na usuwanie włosów

Zbędne owłosienie na nogach, rękach, pod pachami, a nawet na brzuchu są poważnym problemem dla niejednej kobiety. Szczególnie uciążliwe są włosy brunetek, ponieważ są wyjątkowo twarde i bardzo widoczne już w początkowej fazie wzrostu. Blondynki nie muszą się zmagać z takim problemem, ponieważ genetycznie mają cieńsze i rzadsze włosy na ciele, przez co większość z nich korzysta z klasycznych maszynek jednorazowych.

Z jakich okolic usuwa się włosy laserowo?

laserowe usuwanie włosówDomowe sposoby na depilację, to jednorazowa maszynka do golenia, golarka elektryczna, wosk do depilacji, albo specjalne kremy osłabiające włoski. Jedyną bolesną metodą jest stosowanie plastrów z woskiem, które można przyklejać do skóry na gorąco, albo na zimno. Po upływie paru minut, należy energicznym i stanowczym ruchem oderwać plaster w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Ten moment jest najbardziej bolesny we wrażliwych miejscach pod kolanami, na wewnętrznej stronie ud, pod pachami i w okolicach bikini. Ta metoda na usuwanie włosów jest tania i pozwala cieszyć się gładką skórą przez około siedem do dziesięciu dni. Popularne maszynki są szybką metodą, ale też krótkotrwałą, bo zabieg należy powtarzać codziennie, a u brunetek nawet dwa razy dziennie. Kremy depilujące są łatwe w obsłudze i działają już po upływie dwudziestu minut, ale nie na każde włoski działają, dlatego zabieg trzeba powtórzyć. Laserowe usuwanie włosów jest możliwe tylko w dobrym salonie kosmetycznym, który dysponuje specjalnym laserem, którego wiązka promieni dociera głęboko do cebulki włosa i powoduje jego obumarcie. Moc lasera się dostosowuje do karnacji klientki, oraz rodzaju włosów i ich struktury. Blondynkom wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się zbędnego owłosienia, natomiast brunetki muszą go powtórzyć przynajmniej dwa razy, żeby pozbyć się uciążliwych włosków. Jedynym minusem jest fakt, że od momentu zabiegu nie można eksponować depilowanego miejsca na promienie słoneczne przez kolejne dwadzieścia cztery godziny. Przed zabiegiem laserowym konieczna jest konsultacja dermatologiczna, oraz wykonanie próby na małym fragmencie skóry, aby się upewnić, że nie zareagujemy podrażnieniem na wiązkę lasera.

Jest to bezpieczny zabieg usuwania owłosienia, którego efekt utrzymuje się nawet do pół roku. Jednak aby mieć nieskazitelnie gładką skórę zabieg należy wykonać na początku przynajmniej dwa razy. Efekt końcowy zależy też od gatunku owłosienia, ponieważ ciemne włosy są trudniejsze do usunięcia. Nawet depilacja pod pachami i w okolicach bikini przebiega bezboleśnie.