Skrzynka z różnymi herbatami

Moja babcia będzie niedługo obchodziła okrągłe urodziny. Z tej okazji chcemy jej przygotować przyjęcie, na które zaproszone będą wszystkie bliskie jej sercu osoby. Wspólnie z moim rodzeństwem zrzucamy się dla niej na prezent, jednak chciałam jej dodatkowo dać też coś od siebie. Długo zastanawiałam się co to by mogło być, ale, jak to często bywa, inspiracja przyszła nieoczekiwania i mój wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Kiedy wybieramy upominek, nawet mały, warto sugerować się tym, co druga osoba lubi.

Prezent w postaci herbat

prezentowy zestaw herbat w skrzynceMoja babcia uwielbia herbatę. Kawy nie pije już od wielu lat, ale herbata jest dla niej napojem niemal tak ważnym, jak dla Brytyjczyków. Zawsze, jak jestem u mojej babci, to daje mi do wyboru mnóstwo różnych rodzajów herbat, a o niektórych z nich w życiu wcześniej nie słyszałam. To od babci nauczyłam się też tego, jaj prawidłowo parzyć herbaty. W związku ze zbliżającymi się urodzinami mojej babci, postanowiłam zakupić dla niej prezent, który byłby dodatkiem do większego prezentu, jaki przygotowujemy z moim rodzeństwem. Dopiero po jakimś czasie wpadłam na to, że prezent ten może być powiązany z wielkim entuzjazmem babci do herbat. Wybrałam się więc do specjalistycznego sklepu z herbatami i zakupiłam mnóstwo różnych mieszanek herbaty bardzo dobrej jakości. Przygotowałam dla niej prezentowy zestaw herbat w skrzynce, do którego dodałam jeszcze piękny kubek w jej ukochane róże. Skrzynka, do której włożyłam opakowania z herbatami, jest wykonana z drewna i własnoręcznie ją udekorowałam metodą decoupage. Moja babcia uwielbia ręcznie robione prezenty. Ma do nich bardzo duży sentyment. Podobnie jak do róż, które umieściłam na pudełku. Wybierając herbaty, szukałam takich, które będą miały w składzie dużo dodatków w postaci owoców. Zbliża się lato i owocowe herbaty mogą okazać się bardzo odświeżające, szczególnie w postaci mrożonej. Upominek z herbatami podarowałam babci dzień przed przyjęciem, a w dzień jej urodziny. Niesamowicie się ucieszyła i od razu zaproponowała mi wspólne wypicie jednej z podarowanych przeze mnie herbat.

Z okazji urodzin czy innych świąt często szukamy pomysłu na ciekawy upominek dla naszych najbliższych. Okazuje się, że nie trzeba zbyt daleko szukać. Wystarczy inspiracja zainteresowaniami naszych bliskich. Moja babcia, na przykład, jest wielką miłośniczką i znawcą herbat. Dlatego w ramach dodatku do prezent urodzinowego kupiłam jej kilkanaście różnych herbat sypanych i zamknęłam je w pięknej,drewnianej skrzynce. Taki pomysł na prezent okazał się strzałem w dziesiątkę.