Sklepy z ubraniami z kaszmiru

Na rynku dóbr odzieżowych, szytych ze sztucznych materiałów, takich jak chociażby poliester, wciąż możemy odnaleźć ubrania uszyte z naturalnych tkanin, takich jak jedwab czy kaszmir. Cena za ubranie, wykonane z takiego materiału zawsze jest nieco wyższa niż za ten sam element stroju w sklepach sieciowych jednakże, taki ubiór starczy na dłużej. Osoby kierujące się jakością produktów, mogą wybrać w specjalnych sklepach ubrania z czystego kaszmiru. 

Czym jest czysty kaszmir

czysty kaszmir - sklepWłókna użyte do produkcji kaszmiru pozyskiwane są z wełny kóz żyjących w Himalajach. Kozy te posiadają wyjątkowo cienkie włosie. Pozyskiwanie koziej wełny w żaden sposób nie zagraża życiu kóz, ani ich nie krzywdzi. Pojedyncza koza jest w stanie wyprodukować w ciągu roku jedynie tyle wełny, że starcza ona przeważnie na wytworzenie jednego szala. Tkane z kaszmiru ubrania czy szale, to materiał który “oddycha”. Kaszmir nadaje się do uszycia szali czy bluzek, które mogą być noszone zarówno latem jak i zimą, zależnie od użycia danego splotu materiału. Obecne ubrania szyte są często z tkanin takich jak poliester. Jest to sztuczna tkanina, nie przepuszczająca powietrza. Choć koszt produkcji takich ubrań nie jest wysoki, tak samo zresztą jak jego cena, ubranie tak wykonane nie jest długotrwałe i wymaga wymiany już po kliku sezonach. W odróżnieniu więc od tanich ubrań zalewających rynek, ubrania z kaszmiru są inwestycją na lata. Jeżeli ubranie kaszmirowe ulegnie mechaceniu, możemy oddać je do pralni chemicznej, a kwota za usługę wyprania takiej tkaniny nie jest wysoka. Wyszukując ubrania zawierające w swoim składzie jedynie czysty kaszmir – sklep, który oferuje taki asortyment jest stosunkowo łatwo odnaleźć. Na rynku są sklepy, zajmujące się sprzedażą ubrań z czystego kaszmiru i mieszanek tej tkaniny z innymi. Ubranie z kaszmiru, takie jak na przykład szal, jest unikatowym pomysłem na upominek. Mamy też pewność, że taki element garderoby jak kaszmirowy szal, o jednolitym kolorze, nie wyjdzie z mody, nawet za kilka lat, jak i w dobrym stanie przetrwa kilkanaście sezonów. Łatwo jest także dopasować taki szal do innych elementów stroju.

Mając na uwadze ekologię, jak i etykę, możemy wybrać odzież składającą się z naturalnych tkanin, takich jakich czysty kaszmir czy jedwab. Na rynku jest pełno sklepów oferujących odzież z tego typu tkanin. Możliwy jest zakup ubrania z czystego kaszmiru, jak i z mieszanki kaszmiru z inną tkaniną. Zakup kaszmirowego ubrania, to inwestycja na lata, a styl tego ubioru zdaje się nie wychodzić z mody.