Samodzielna księgowość czy biuro rachunkowe?

Kiedy otwierałam swoją firmę szukałam przede wszystkim oszczędności. Mimo dobrego biznesplanu jako „raczkujący” wówczas przedsiębiorca starałam się minimalizować koszty uzyskania swoich przychodów szczególnie dlatego, że w ciągu kilku najbliższych lat zamierzałam kupić mieszkanie na kredyt. Jednak kiedy firma zaczęła się rozwijać, pomyślałam, że warto byłoby zlecić prace administracyjne komuś z zewnątrz, a samemu skupić się na dalszych krokach w rozwoju biznesu.

Dlaczego zdecydowałam się skorzystać z biura rachunkowego?

profesjonalne biuro rachunkowe w BydgoszczyZakładając działalność gospodarczą przechodziłam po prostu na kontrakt B2B i kontynuowałam w dalszym ciągu sprzedaż usług mojego obecnego pracodawcy. Pracowałam wówczas w jednym z czołowych banków na polskim rynku, ale w ramach założonej działalności zmieniłam swój profil pracy z doradcy na pośrednika finansowego, pozostając wciąż jednak głównym przedstawicielem mojej firmy. Na początku swojej kariery wystawiałam stosunkowo niewiele faktur, jednak z biegiem czasu sama zaczęłam szukać osób chętnych do współpracy, w związku z czym moja mała firma zaczęła się rozwijać. Po roku prowadzenia działalności do swojej oferty włączyłam także polisy ubezpieczeniowe. W tamtym momencie dokumentów zrobiło się tak dużo, że bałam się, że utonę w papierach. Wtedy pomyślałam o tym, aby skorzystać z oferty, jakie oferuje profesjonalne biuro rachunkowe w Bydgoszczy, dzięki czemu mogłam zlecić prowadzenie dokumentacji oraz książki przychodów i rozchodów doświadczonemu specjaliście, a zaoszczędzony czas poświęcić na spotkania z klientami. Oczywiście poza KPiR współpraca z księgową odciążyła mnie także w zakresie samodzielnego zarządzania administracją w zakresie ZUS i rozliczania się z urzędem skarbowym. Jak się później okazało, współpraca z biurem rachunkowym zaowocowała także w nowych klientów, którzy byli zainteresowani złożeniem wniosku o produkty dla firm i jednoosobowych działalności.

Za zlecenie usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych płacę nie więcej niż 250zł miesięcznie. Oczywiście każdy przedsiębiorca ma prawo wyboru i może zdecydować się na prowadzenie księgowości samodzielnie, jednak przy większej ilości faktur jest to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie czas i chciałby zwiększyć przychody firmy w pełni angażując się w rozwój swojego biznesu. Oczywiście nawet zakładając konto bankowe czy korzystając z darmowych programów do fakturowania możemy te koszta ograniczyć, aczkolwiek wszystko zależy od tego ile dokumentów rozliczamy w ciągu miesiąca.