Rowerem przez Europę, czemu nie?

Na rowerze nie tylko będziemy w ciągłym ruchu na świeżym powietrzu. Dodatkowo zyskamy jeszcze możliwość obejrzenia fascynujących miejsc, o których wcześniej czytaliśmy w przewodnikach turystycznych. Wyjazd rowerowy to rozrywka dla całej naszej rodziny i niepowtarzalna okazja do zwiedzenia całej Europy w dogodnym dla nas terminie, jakim bezapelacyjnie jest okres wakacji.

Podróż po Europie na dwóch kołach

wyprawa rowerowa europaStary kontynent co roku ściąga rzesze turystów z najodleglejszych miejsc świata. Nic w tym dziwnego, gdyż to kolebka naszej cywilizacji, w której zachwycają nas zabytki, morskie wybrzeża i oczywiście szeroko rozsiane pasma górskie. Obecnie coraz modniejsza staje się wyprawa rowerowa europa, na którą najlepiej nadają się rowery turystyczne, czyli uniwersalne rowery trekkingowe oraz rowery górskie. Przed rowerową eskapadą musimy dokładanie sprawdzić stan techniczny naszych jednośladów, które muszą być w pełni sprawne. Gdy nie jesteśmy pewni, czy wszystko poprawnie funkcjonuje prze wyprawą warto dokonać szczegółowego przeglądu naszego sprzętu w profesjonalnym serwisie rowerowym. Europa posiada bogatą infrastrukturę i zawsze znajdziemy trasę, która będzie odpowiednią do naszej wytrzymałości i kondycji fizycznej. W każdym europejskim kraju możemy zrobić postój, by podziwiać zabytki i inne interesujące nas miejsca. Nadto, wyprawa rowerowa europa daje możliwość poznania zwyczajów panujących w innych krajach, a pora obiadowa to możliwość rozsmakowania się w europejskiej kuchni w różnych restauracjach, czy przydrożnych zajazdach. Każdą trasę możemy zorganizować sobie sami, by zwiedzać zakątki Europy we własnym tempie. Warto też wybrać się do profesjonalnych biur podróży, które zajmują się organizacją wycieczek rowerowych. Z tej opcji warto skorzystać zwłaszcza, gdy wybieramy się naszym jednośladem zagranicę po raz pierwszy. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy zawsze poczujemy się jak odkrywcy. Będziemy mieli możliwość wypoczynku z dala od tłumów i utartych szlaków, zwiedzić wiele wyjątkowych i zaskakujących miejsc, nacieszyć się słońcem, ciepłym morzem, pustymi plażami a przede wszystkim poszaleć na rowerze w otoczeniu pięknych krajobrazów. 

Turystyka rowerowa, to bez wątpienia jeden ze sposobów modnego na Zachodzie, aktywnego wypoczynku. Rozwija się bardzo dynamicznie, a portale narodowych organizacji turystycznych pełne są pomysłów konkretnych ofert, wśród których wyprawa rowerowa europa to coraz popularniejszy pomysł na spędzenie wakacji w siodełku. Taka forma zwiedzania starego kontynentu przypadnie do gustu nam i naszym znajomym.