Rodzaje grzejników łazienkowych

Urządzenia łazienki to nie lada wyzwanie. Najczęściej wiąże się to z tym, że jest to bardzo niewielka powierzchnia, a chcemy ją jak najlepiej wykorzystać i zagospodarować. Trzeba więc się nieźle nakombinować, aby zostawić jakąś wolną przestrzeń, ale też zmieścić wszystko co byśmy chcieli. Dziś przedstawimy kilka trików z tym związanych. Niektóre z nich pewnie już znacie, jednak inne na pewno będą nowością i dzięki nim będziecie mogli odmienić swoją łazienkę. Dzięki temu wygospodarujecie znacznie więcej wolnego miejsca.

Idealny grzejnik do małej łazienki

grzejnik łazienkowyJest kilka opcji na to, że zmieścić w łazience wszystko co jest niezbędne, ale jej nie zagracić. Przecież trzeba się tam jakoś poruszać. Doskonale wiemy jak wyglądają łazienki w blokach i wieżowcach i nikt nie ma wątpliwości, że urządzenie to jest naprawdę trudne zadanie. Warto pamiętać jednak o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze warto kupić szafkę łazienkową typu „słupek łazienkowy’. Są one dość wąskie i nie zabierają dużo miejsca, a jednak są bardzo wysokie i możemy tam zmieścić dużo rzeczy. Często słupki można kupić tak wysokie, że sięgają niemal sufitu. Na pewno są one lepsze od zwykłych szafek. Inną kwestią istotną jest grzejnik łazienkowy. Najlepszy jest ten typowo do suszenia ubrań i ręczników. Można go zamontować na ścianie, ale na wybranej przez nas wysokości, dzięki czemu nie będzie zabierał miejsca na dole ściany, gdzie na przykład można postawić pralkę czy umywalkę. Grzejnik łazienkowy można nawet zamontować dość wysoko tak, aby w ogóle nie przeszkadzał. W niczym to nie przeszkodzi, będzie działał tak samo dobrze i efektywnie. Niektórzy nawet wolą go mieć znacznie wyżej, ponieważ gdy suszą się ręczniki czy pranie, to nie pojawi się tak szybko w łazience wilgoć i nie parują szyby i lustro. Gdy grzejnik jest niżej zawsze tak się dzieje i trzeba się z tym pogodzić lub stosować różne środki temu zapobiegające. Takie jak spray do lustra zapobiegający parowaniu.

Widzimy więc, że zawsze jest jakieś wyjście i że można urządzić łazienkę ze smakiem, nawet gdy jest bardzo mała i niepraktyczna. Ciekawym rozwiązaniem są także szafki na pralkę, które się tak jakby nakłada. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ wykorzystuje się puste miejsce. Szafki te są bardzo głębokie i pojemne, możemy więc zmieścić tam ręczniki, zapas papieru toaletowego, kosmetyki czy różne detergenty, środki czystości, proszki do prania, płyny do płukania, zapasy mydła zwykłego i mydła w płynie. Na pewno każdy już wie co by chciał tam schować.