Rodzaje bram automatycznych

Otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej czy garażowej stało się proste jak nigdy. Wystarczy jedynie zainstalować napęd, czyli siłowniki, które bramę będą otwierać lub zamykać. Siłowniki można zainstalować do już posiadanej bramy. Nie trzeba więc od razu wymieniać bramy na nową, chociaż jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje bram automatycznych. Są to bramy skrzydłowe oraz bramy przesuwne. Różnią się sposobem otwierania i zamykania. Są jeszcze bramy garażowe, które podnoszą się i opuszczają.

Bramą automatyczną steruje się pilotem

bramy automatyczne WarszawaKażdym rodzajem bramy sterujemy za pomocą dołączonego do automatu pilota. Mechanizm automatu bramy wysyła i odbiera sygnał o ustawionej częstotliwości. Dlatego działa jedynie z odpowiednio sparowanym i zaprogramowanym pilotem. Do nowo montowanych bram w komplecie otrzymuje się kilka pilotów, ale zawsze można domówić kolejne sztuki. Jeśli chodzi o bramy automatyczne Warszawa to klienci najczęściej wybierają te skrzydłowe. Jest to klasyczny rodzaj bramy, która otwiera się na dwie strony do środka. Ten rodzaj bramy wybierany jest jako brama wjazdowa na posesję. Z kolei na obiektach przemysłowych najczęściej montuje się bramy przesuwne. Dają one wiele możliwości, jeśli chodzi o szerokość wjazdu. Brama przesuwna może mieć nawet pięć metrów szerokości a zdarzają się nawet szersze. Jeśli chodzi o garaże to tutaj najczęściej montowana jest brama, którą podnosi się i opuszcza na specjalnych prowadnicach. Dzięki temu nie ma potrzeby zostawiania wolnego miejsca przed garażem na skrzydła bramy. Bramy garażowe również można zautomatyzować. Jeśli na jednej posesji mamy bramy automatyczne wjazdowe i garażowe to możemy nimi sterować za pomocą jednego pilota. Musi to być pilot co najmniej dwukanałowy. Taki pilot ma dwa przyciski, ale może mieć nawet do czterech. Każdy przycisk parujemy z jedną wybraną bramą. Dzięki takiemu rozwiązaniu jednym pilotem możemy sterować wszystkimi bramami na swojej posesji. To wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Otwieranie bramy wjazdowej na posesję bez wychodzenia z samochodu kiedyś było marzeniem każdego kierowcy. Dzisiaj siłowniki i napędy są w tak atrakcyjnych i niskich cenach, że każdy może sobie na taką bramę pozwolić. Napęd do bramy skrzydłowej można zamontować na starą bramę, więc odchodzą koszty związane z wymianą bramy. Jeśli na jednej posesji znajduje się kilka bram sterowanych automatycznie to można je podłączyć do jednego pilota. Jednym pilotem otworzymy wtedy bramę wjazdową i wybrany garaż.