Rodzaje białka wegańskiego

Osoby, które wyeliminowały z diety produkty pochodzenia zwierzęcego poszukują często dobrej jakości produktów roślinnych. Hurtownie i sklepy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując szeroki asortyment produktów bardzo odżywczych a zarazem smacznych. Trzeba bowiem pamiętać, że w przypadku rezygnacji z produktów mięsnych konieczne jest uzupełnienie w diecie białka. Białko wysokiej jakości oraz dobrze przyswajalne będzie w tej sytuacji najlepszym wyborem. 

Zalety białka wegańskiego w diecie

smaczne białko wegańskieWśród produktów roślinnych o wysokiej zawartości białka można wyróżnić: konopie jadalne, groch, białko ryżu. Gotowe mieszanki białkowe to nie tylko źródło wartościowego białka, ale także cennych witamin i minerałów. Smaczne białko wegańskie może być dodawane do różnych posiłków oraz wykorzystywane do przygotowywania koktajli. Sproszkowana forma produktów białkowych ułatwia dodawanie białka do wielu dań i napojów w ciągu dnia. Wysokiej jakości preparaty białkowe zawierają w swoim składzie różne kombinacje składników, na przykład: korzystne enzymy, ekstrakt z zielonej herbaty, odżywcze kakao, komosę ryżową. Zawartość białka w porcji 100g takiego białkowego suplementu wynosi nawet ok. 70g. W sklepach dostępne są również korzystne produkty, oparte wyłącznie na koncentracie brązowego ryżu, grochu czy jadalnych konopi. W zależności od upodobań, można też zakupić białko wegańskie smakowe, wzbogacone np. naturalną wanilią burbońską. Rewelacyjnym pomysłem na urozmaicenie białkowej suplementacji są proteinowe batoniki o dużej zawartości białka. Takie przysmaki zawierają w swoim składzie suszone owoce, skiełkowane ziarna, orzechy i siemię lniane. Warto tez zwrócić uwagę na wysokobiałkowe koktajle, dzięki którym w błyskawiczny sposób można przygotować odżywczy i smaczny napój. Co ważne, składniki białkowe przetwarzane są w taki sposób, aby wykazywały wysoką przyswajalność oraz wyróżniały się najwyższą wartością odżywczą. Warto nadmienić, że białka wegańskie nie zawierają w swoim składzie jaj, glutenu ani laktozy.

Przy odpowiednio zbilansowanej diecie roślinnej do organizmu dostarczane są potrzebne substancje odżywcze – enzymy, witaminy i minerały. Prawidłowa i odżywcza dieta zapewnia dobrą kondycję, ładną sylwetkę i dobre samopoczucie. A co najważniejsze – świetnie funkcjonujący i zdrowy organizm. Wartościowe białko wegańskie jest z pewnością jednym z ważniejszych produktów w codziennej diecie roślinnej, spożywane jest też często przez sportowców i osoby prowadzące aktywny tryb życia.