Rekomendowani producenci torebek papierowych

 

Od wielu lat prowadzę sklep spożywczy w kilkudziesięciotysięcznym mieści. W ostatnim czasie bardzo modny stał się temat szeroko rozumianej ekologii. Moi pracownicy wielokrotnie wypominali mi, że w naszym sklepie wydajemy zbyt dużo torebek plastikowych, co w cale nie jest dobrze odbierane przez klientów. Czuć było w ich głosie zażenowanie, że nawet nie mamy torebek papierowych do wyboru. Ten argument podnosili zwłaszcza młodsi pracownicy, którzy stanowią już blisko połowę załogi.

Polecani producenci torebek z papieru

rekomendowany producent toreb papierowychPomimo sporego sceptycyzmu z mojej strony i wielomiesięcznego puszczania tych uwag mimo uszu, ostatecznie postanowiłem wprowadzić do sklepu torby z papieru. Polecony i rekomendowany producent toreb papierowych przesłał mi swoją ofertę i  jak się okazało, nie była tak niekorzystna, jak się spodziewałem. Owszem, w ogólnym rozrachunku wychodziły trochę drożej, niż w przypadku toreb plastikowych, ale różnica była do zaakceptowania. Bałem się jednak, jak zareagują na taką zmianę klienci mojego sklepu. Moje obawy okazały się jednak zupełnie nieuzasadnione, a wprowadzona zmiana spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. W miasteczku szybko rozniosła się wieść, że wprowadziłem taką zmianę bo okazało się, że do tej pory byłem postrzegany jako przeciwnik środowiska, co trochę mnie zaskoczyło. Zachęcony taką reakcją klientów rozważam w niedalekiej przyszłości nawet całkowitą rezygnacją z udostępniania klientom reklamówek plastikowych. Już teraz podniosłem ich cenę, żeby zniechęcić do ich kupowania i przechodzenie na torby papierowe. Muszę przyznać, że dzięki wprowadzonym zmianom sam stałem się znacznie bardziej świadomy negatywnego wpływu plastiku na środowisko. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale młodsi pracownicy wytłumaczyli mi, jak długo musi rozkładać się wyrzucona w lesie torba foliowa, a jak długo papierowa. Kiedy zdałem sobie sprawę z tej różnicy zmieniło automatycznie moje podejście do kwestii związanych z ochroną naszego środowiska, co dostrzegają też klienci, ponieważ nie mam już renomy przeciwnika środowiska.

Wprowadzona zmiana miała dość nieoczekiwany wpływ na moje zyski, ponieważ zamiast zmniejszyć je wskutek zamiany toreb plastikowych na droższe, papierowe, zacząłem osiągać większe dochody. Wpływ na to miały przede wszystkim wyższe obroty wynikające z przyciągnięcia do sklepu większej ilości młodych klientów, dla których kwestie związane z ochroną przyrody i zasobów naszej planety są szczególnie istotne i mają wpływ, na podejmowane przez nich decyzje zakupowe.