Ręcznie malowane obrazy na ścianę

Myśląc o jakiejś ozdobie na ścianę coraz rzadziej przychodzą nam na myśl tradycyjne obrazy. Współcześnie bardziej przykłada się do artystycznego malowania ścian, czy też pozostawienia ich w pełni pustych. A szkoda, gdyż obrazy ścienne mają swój urok do dzisiaj. Posiadają swoją historię, pięknie pasują do charakteru niektórych miejsc, zwłaszcza, jeśli są dodatkowo obramowane piękną, zdobioną ramą.

Malowanie obrazów ściennych na zamówienie

obrazy ścienne na zamówienieNajczęściej wieszanym w pokoju obrazem współcześnie są gotowe, drukowane na płótnie grafiki komputerowe, które charakteryzują się przede wszystkim niską ceną. Nie przedstawiają one jednak sobą żadnej wartości i uchodzą raczej za tandetne. Dużo lepiej jeśli ktoś zamówi sobie taki drukowany obraz, według swojego indywidualnego projektu, nabiera on wtedy wartość sentymentalną, a do tego jego wyjątkowość nadaje mu pewną dodatkową wartość. Nic jednak nie zastąpi prawdziwego, malowanego farbami obrazu, które są dziełami prawdziwych malarzy. Wielu z nich oferuje swoje usługi szerszej rzeszy odbiorców. Jeśli chcemy mieć ręcznie malowany obraz w naszym pokoju to wystarczy poszukać odpowiednich ogłoszeń w internecie. Wszystkie obrazy ścienne na zamówienie wykonuje się według indywidualnego projektu, który trzeba przedstawić podczas rozmowy z potencjalnym wykonawcą naszego dzieła. Oczywiście w wizję prawdziwych artystów nie powinno się ingerować, dlatego nasze wymagania odnośnie obrazów są czysto powierzchowne i nie określają szczegółów zamówienia. Każdy malarz maluje swoim stylem i w swój charakterystyczny sposób. Każdy obraz wykonany na zamówienie będzie inny, co dodaje mu dodatkowej wartości. Znajomi, którzy przyjdą do naszego domu i będą podziwiać nasz obraz nie są w stanie nabyć podobnego. Oczywiście można im polecić tego malarza, który namalował obraz nam, ale nie jest możliwe, aby wykonał nawet jego wierną kopię bez zmiany jakiegoś szczegółu. Obrazy ścienne można przystroić ozdobną ramką, najlepiej taką, która będzie pasowała do miejsca, gdzie obraz będzie powieszony.

Rynek obrazów na zamówienie jest dość szeroki, nie każdy jednak artysta potrafi to robić w zadowalający sposób. Najczęstszym powodem do narzekań podawanym przez klientów, są niskie umiejętności malarzy oraz przesadna artystyczna dusza, która wychodzi na jaw po wykonaniu zlecenia. Niektórzy artyści maskują nawet swój brak umiejętności poprzez zbytnią ekspresję emocji na swoim obrazie. Trzeba być w tym temacie bardzo czujnym, żeby nie paść ofiarą artysty oszusta, który bierze pieniądze za swoje niewielkie umiejętności.