Przewodnik po fugach epoksydowych

Aplikacje uszczelniające fugę są często niewdzięcznym i zaniedbanym zajęciem, ale mimo to są niezbędne. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o zapewnienie naszej łazience, kuchni i podłogom ochrony, na jaką zasługują. Nakładanie szczeliwa jest jednak dość żmudne i wymaga bardziej skomplikowanego procesu, niż można by się spodziewać.

Rzut oka na proces kładzenia fug

mapei - fugi epoksydowe do kafliPrzygotowanie powierzchni jest kluczowe i po osiągnięciu tego celu należy rozważyć ponad połowę wykonanej pracy. Większość zastosowań ochronnych przedwcześnie kończy się niepowodzeniem w wyniku złego przygotowania. Należy kupić najlepszy rodzaj uszczelniacza do fug, jakie mamy w domu. Cementowe fugi wymagają produktu penetrującego, podczas gdy fugi modyfikowane polimerami są w porządku z uszczelniaczami tworzącymi membranę. Produkty na bazie epoksydów są odporne na wilgoć i nie wymagają uszczelniania. Należy sprawdzić wszystkie spoiny i fugi pod kątem pęknięć, łuszczeń i innych uszkodzeń i niezwłocznie należy wykonać niezbędne naprawy. Należy wypełnić wszystkie niezbędne pęknięcia, ponieważ produkt penetrujący jest w stanie chronić tylko powierzchnie, na które został nałożony, takie jak mapei – fugi epoksydowe do kafli. Powierzchnia płytek powinna być czysta, a szczeliny między płytkami powinny być lekko wilgotne. Wysuszone fugi szybko wchłaniają wodę z fugi, powodując przedwczesne utwardzanie. Zgodnie z ogólną zasadą dla wszystkich materiałów budowlanych na bazie cementu, im wolniej utwardza ​​się, tym będzie silniejszy. Teraz należy wziąć gumowy pływak i należy zacząć wciskać odpowiednie ilości do stawów. Należy pracować systematycznie i mieszaj tylko to, co możemy spoinować w ciągu 20 lub 30 minut. Jeśli postępujesz zgodnie z powyższymi instrukcjami i konsystencja jest właściwa, fuga powinna bez wysiłku „sączyć” głęboko w spoiny płytek podczas zamiatania gumowej pacy. Zawsze należy mieć pod ręką wypełniacz z piasku, cementu lub żywicy epoksydowej oraz płynną mieszankę pigmentów do drobnych napraw blatów betonowych. Należy unikać spowolnień instalacji, mając przy sobie wszystkie narzędzia, których możemy potrzebować.

Należy przygotować dokładną listę kontrolną zarówno narzędzi, jak i materiałów, aby nie tracić czasu na bieganie do sklepu lub sklepu po to, czego potrzebujemy. Staranny montaż blatów betonowych lub blatu betonowego zapewni dobre dopasowanie i brak uszkodzeń. Przestrzeganie tych wskazówek przyniesie sukces, niezależnie od tego, czy jesteśmy wykonawcą, czy zajmujemy się projektem we własnym domu.