Przeciwsłoneczne okulary ochronne

Sprzętu przydającego się podczas zadań w terenie była cała masa, aczkolwiek najbardziej niezauważanym, a jednocześnie najbardziej przydatnym były okulary przeciwsłoneczne. Podczas gdy większość kolegów spoza kręgów wojskowych uważała, iż noszone są one wyłącznie dla ozdoby i zachowania wizerunku, miały one jednak mnóstwo zastosowań, i przydawały się w wielu sytuacjach, szczególnie te modele, które przeznaczone były do użytku terenowego.

Wojskowe okulary przeciwsłoneczne

okulary słoneczne hurtGłówną cechą używanych przez nas okulary była oczywiście ochrona przed słońcem. Bardzo często przychodziło nam pracować na suchych terenach, gdzie zwykle pogoda bywała bezchmurna, więc i słońce bardziej ograniczało widoczność, zarówno w trakcie zadań, jak i podczas prostej jazdy samochodem. Dlatego też, nasze okulary nie były zwykłymi kawałkami plastiku, pomalowanymi ciemną farbą. Miały one wysokiej jakości filtry, chroniące oczy przed szkodliwym wpływem światła słonecznego, oraz powłokę przeciwbłyskową, niesamowicie wygodny dodatek, przydający się choćby podczas wychodzenia z pomieszczeń. Jednak była to tylko część zalet okularów przeciwsłonecznych, jakich używaliśmy. Nasze modele posiadały atesty bezpieczeństwa, będąc nie tylko ochroną wzroku ale również oczu, i standardowo wytrzymywały niemal każde traktowanie, łącznie z uderzeniami odłamków czy strzałem z broni palnej. Co najlepsze, były one powszechnie dostępne w sprzedaży w większości sklepów militarnych, choć oczywiście wyróżniały się spośród innych tak jakością i solidnym wykonaniem, jak i wyższą ceną, aczkolwiek był to niewielki koszt, biorąc pod uwagę wszystkie ich zalety. Mimo że w wielu sklepach można było dostać takie okulary słoneczne hurt opłacał się najbardziej, bo przy zakupach dużych ilości, choćby do wyekwipowania całej jednostki, hurtownie oferowały znacznie niższe ceny niż przy zakupie detalicznym, który i tak zdecydowanie opłacał się bardziej niż zakup okularów w sklepach stacjonarnych.

Hurtowe zakupy, oprócz oczywistej zalety cenowej, były również o wiele przydatniejsze, choćby w momencie gdy potrzebna była wymiana okularów po uszkodzeniu. Duży zapas oznaczał natychmiastową możliwość wymiany, a hurtownie często same udzielały gwarancji i wymiany, choć głównie na duże partie towaru. Równie dużą zaletą była możliwość swobodnego wyboru modeli okularów, bo asortyment hurtowni często był o wiele większy niż w sklepach stacjonarnych, mających zwykle po kilka sztuk na stanie, więc i dostępność towaru była nieporównywalnie większa.