Profesjonalne przyciemnianie szyb

Przyciemnione szyby są jednym ze znaków rozpoznawczych samochodów tuningowanych. Niemal każdy taki pojazd ma ciemne szyby z tyłu, aczkolwiek najczęściej zdarza się iż takie zaciemnienie wykonywane jest za pomocą zwykłej folii, która mimo iż pozornie spełnia swoje zadanie, bardziej przeszkadza kierowcy niż pomaga. Folie zasłaniają bowiem widoczność i ograniczają możliwość manewrowania samochodem w dowolnej sytuacji.

Metody przyciemniania szyb w samochodzie tuningowanym

przyciemnianie szyb w aucie łódzkieTunerzy coraz rzadziej korzystają więc z takich folii, a obecnie pojawiają się one tylko w samochodach amatorów i początkujących miłośników modyfikacji samochodowych. Nowocześniejsze, skuteczniejsze ale również bezpieczniejsze metody przyciemniania szyb są znacznie bardziej popularne i doceniane, mimo iż zdarza się że bywają dość kosztowne. Folie polaryzacyjne są bodaj najpopularniejszą metodą na przyciemnianie szyb, gdyż mogą być montowane nie tylko na tylnych szybach, ale również i na przednich, gdyż spełniają wszystkie zasady regulaminu drogowego, i nie ograniczają widoczności. Dla kierowców szukających bardziej trwałego rozwiązania polecane są chemiczne zabiegi przyciemniające szyby. Szyby samochodu pokrywane są preparatem, dzięki któremu z zewnątrz szyba wygląda na niemal całkowicie zaciemnioną, podobnie jak szyby luksusowych sportowych samochodów, a od wewnątrz jest ona ciemniejsza, aczkolwiek nie do stopnia w którym przeszkadzałoby to kierowcy w swobodnej jeździe w warunkach słabego oświetlenia czy w nocy. Na wewnętrzną część szyby jest również nakładana warstwa preparatu, który działa podobnie jak folia polaryzacyjna. Niemal wszystkie profesjonalne warsztaty samochodowe, zajmujące się modyfikacjami, mają w ofercie przyciemnianie szyb w aucie Łódzkie ma wiele takich warsztatów, a każdy z nich jest bardzo renomowany przez kierowców i miłośników tuningu. Przyciemnianie szyb jest najpopularniejszą usługą właśnie wśród tunerów i entuzjastów modyfikacji samochodowych, aczkolwiek coraz częściej zdarza się iż właściciele samochodów osobowych decydują się na zaciemnienie szyb w samochodzie.

Jest to bowiem modyfikacja bardzo wygodna, nie tylko polepszająca wygląd samochodu jeśli zostanie prawidłowo wykonana, ale również ogromnie ułatwiająca jazdę kierowcom w największym nasłonecznieniu. Zdecydowanie często zamawiana jest do samochodów kurierskich, pojazdów dostawczych i dalekobieżnych, aczkolwiek w prywatnych samochodach jest montowana równie często, zarówno jako ozdoba ale również modyfikacja użytkowa.