Profesjonalne farby kredowe

Niekiedy stare meble chcielibyśmy od razu wyrzucić. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach nie są one ani uszkodzone, ani nie schodzi z nich farba. Warto wtedy zastanowić się nad o wiele ciekawszą alternatywą jaką jest odmalowanie mebli. Możemy to zrobić we własnym zakresie, dzięki czemu obniżymy koszty maksymalnie. Warto przy tym skorzystać z farb od Annie Sloan, gdyż od wielu lat prowadzi firmę, która oferuje klientom najlepszej jakości produkty, a w tym farbę kredową. To najprostsza metoda na renowację starych mebli w domu.

Praktyczna farba kredowa do mebli

annie sloan farbaBez względu na to czy otrzymaliśmy stare meble w spadku, czy nasze domowe meble stoją już o wielu lat w wielu przypadkach nie warto ich wyrzucać. W szczególności dotyczy to mebli z prawdziwego drewna, które mogły jedynie wypłowieć albo zaczęła z nich schodzić farba. Często nie mają żadnych uszkodzeń ani pęknięć. Dlatego marka Annie Sloan farba kredowa oraz inne jej produkty są doskonałym rozwiązaniem. Dzięki nim możemy postępować zgodnie z zasadami zero waste oraz slow fashion. Nie ma potrzeby wydawać dużej ilości pieniędzy na nowe meble. Wystarczy przygotować miejsce pracy, ubrać się w stare ubrania i rozpocząć pracę. Odtłuśćmy powierzchnię i usuńmy wszelkie zanieczyszczenia. Jeśli to konieczne albo chcemy możemy spiłować stara farbę. Następnie wystarczy dwukrotnie pomalować odczekując odpowiednią ilość czasu, aby każda warstwa dobrze wyschła. Jeśli jesteśmy pewni, że są suche, a dodatkowo całość ładnie pokryliśmy kolorem należy nawoskować całość. Dzięki temu farba będzie utrwalona. Woskujemy wykorzystując do tego nie strzępiącą się szmatkę i usuwając nadmiar wosku, aby warstwa nie była zbyt gruba. Warto też dodać, iż Sloan oferuje nie tylko klasyczne woski ochronne, ale również woski pozłoceniowe. To dodatkowy ciekawy efekt, który możemy wykorzystać do wystających elementów albo namalować coś ciekawego. Trzeba też zauważyć, iż farby kredowe doskonale się mieszają tworząc naturalnie wyglądające ombre na meblu.

Bardzo dobrym wyborem jest odmalowywanie mebli, które są stare oraz nieco podniszczone. Dzięki temu możemy znaleźć sobie nie tylko ciekawe zajęcie na weekend, ale zminimalizować koszty. Zakup nowych mebli jest bardzo często sporym wydatkiem dla dużej ilości osób. Z kolei zakup farby oraz własnoręczne malowanie to spora oszczędność. Warto też zaznaczyć, iż kredowe farby Sloan nie wymagają od nas dużej ilości czasu oraz wiedzy na temat renowacji mebli. To po prostu malowanie na starej farbie.