Profesjonalna obsługa laserów do cięcia blachy

Prowadząc swój własny biznes musimy iść z duchem czasu i wykorzystywać w swojej firmie niezbędne nowoczesne technologie. Dzięki temu efektywność naszej firmy oraz jakoś produkowanych produktów znacznie wzrośnie. Tylko wtedy będziemy mogli konkurować z innymi firmami działającymi w tej samej branży. Musimy stosować te same technologie co nasza konkurencja, a jeśli jest to możliwe, to powinniśmy stosować jeszcze nowsze, w ten sposób możemy stać się najlepsi na rynku i uzyskać monopol w danej dziedzinie.

Profesjonalna obróbka blachy przy użyciu lasera

profesjonalne cięcie blach laseremJednym z urządzeń, które pozwala zwiększyć efektywność pod względem produkcyjnym naszej firmy jest laser tnący. Profesjonalne cięcie blach laserem pozwala na kilkukrotnie szybsze wykonanie danej czynności, niż w przypadku, gdy takie samo cięcie musimy wykonać na przykład szlifierką tarczową. Dużą zaletą cięcia laserowego jest duża precyzja wykonywanych cięć. Laser jest sterowany w pełni komputerowo, więc będzie wykonywać cięcia dosłownie w tym miejscu w którym zostanie to zaprogramowane, błąd takiego cięcia to zaledwie jedna setna milimetra. Szlifierki tarczowe obsługiwane są ręcznie, przez co dochodzi błąd ludzki, który wpływa na precyzję, dodatkowo tarcza jest dużo szersza od wiązki lasera, przez to błąd cięcia jest znacznie większy. Laser pomaga zminimalizować ilość odpadów produkcyjnych, dzięki temu mniej materiału jest niszczona, dzięki temu możemy dość sporo zaoszczędzić. Obsługa lasera jest dość prosta, ale przed przystąpienia do obsługi musimy przejść kilkudniowe przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz z zakresu samej obsługi lasera. Sterowanie laserem odbywa się z poziomu panela sterującego, który umożliwia nam szczegółowe określenie wszystkich parametrów cięcia. Laserem możemy ciąć blachy, które mają grubość od jednego milimetra do nawet kilkunastu milimetrów, dzięki temu możemy przeciąć blachę o każdej grubości, dzięki temu jedno urządzenie może brać udział w różnych procesach produkcyjnych.

Chcąc wprowadzić do swojego firmowego asortymentu lasery do cięcia, musimy znaleźć dystrybutora takich urządzeń w swojej okolicy lub kupić taki laser przez internet oraz przeszkolić pracownikach, który będzie odpowiedzialny za obsługę wyżej wymienionego urządzenia. Koszt zakupu takiego urządzenia uzależniony jest od jego wielkości, natomiast koszt szkolenia to zaledwie kilkaset złotych. Szkolenie jest ważne przez określony na certyfikacie ze szkolenia czas, zazwyczaj jest to od roku do dwóch lat.