Profesjonalna motywacja indywidualnych pracowników

Zdarza się, że pracownik nie wykorzystuje w pełni swoich możliwości. Nie jest to winą pracownika, ponieważ może on nawet nie być świadomy tego faktu. Ludzie zazwyczaj dochodzą do takiego stanu wtedy, kiedy ich praca stałą się powtarzalna. Nie można tego uniknąć podczas naprawdę dużych zleceń, bez względu na branżę. Po prostu niektóre etapy wymagają żmudnej i powtarzalnej pracy. Warto wtedy wybrać dobrego szkoleniowca, który zmotywuje pracownika i pokaże mu ścieżkę, którą powinien podążać w czasie pracy. 

Coaching dla indywidualnego pracownika

profesjonalny coaching indywidualnyCoaching nie polega tak naprawdę na mówieniu tekstów motywacyjnych, lecz znalezienia problemu pod kątem psychologicznym i znalezienia ścieżki wyjścia. Profesjonalny coaching indywidualny dla pracownika, który wykonuje ważną, lecz rutynową pracę jest niezwykle ważny i przekłada się na jego osobiste wyniki, a także na efekt pracy całego zespołu. Trener mentalny, czyli inaczej couch, powinien zainspirować pracownika do pracy zgodnej ze swoimi prawdziwymi możliwościami. I nie chodzi tutaj o wyeksploatowanie człowieka, tylko pracę z najbardziej wydajnym tempem. To zupełnie coś innego, niż szybkie tempo. Najwyższa wydajność to etap, w którym jakość pracy jest także wysoka. Trener mentalny zazwyczaj zaprasza na pierwsze spotkanie do swojego biura, aby pracownik mógł zmienić otoczenie. W drugim etapie szkolenie przeprowadzane jest na terenie firmy. Pracownik musi się zaadaptować do zmian, które przede wszystkim mają podłoże w jego psychice. Jak pokazują statystyki, siedmiu na dziesięciu pracowników po takim szkoleniu zwiększa swoją wydajność. Trener szybko znajdzie sposób dotarcia do człowieka oraz motywacji. Ważne jest budowanie systemu samodzielnej motywacji, czyli oddolnego poszukiwania i realizacji zamierzonego celu. Trzeba pamiętać o tym, że cel musi być mierzalny, aby faktycznie były szanse na zauważenie postępu. Z kolei postęp motywuje jeszcze bardziej i do tego trzeba dążyć, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, na przykład podczas realizacji hobby.

Couching indywidualny popularny jest nie tylko w dużych miastach. Dobry pracownik to taki, który ma doświadczenie w danej branży i wie, w jaki sposób działać, aby osiągnąć właściwy rezultat. Jednak pracownika z dużym stażem trzeba motywować do pracy, ponieważ on nie musi już udowadniać nikomu, że zna się na swoich zadaniach. Nie można motywować za pomocą gróźb lub obniżania wypłaty. Osiągniemy wtedy efekt odwrotny od zamierzonego. Nasze działania muszą być bardziej subtelne.