Prawo jazdy kategorii B

 

Posiadanie prawa jazdy jest przez niektórych uważane za konieczne, gdyż mieszkają poza miastem i muszą codziennie dojeżdżać do pracy. Osoby mieszkające na wsi często są uzależnione od busów, które bardzo rzadko jeżdżą i ograniczają możliwość swobodnego przemieszczania się. W mieście posiadanie uprawnień do prowadzenia pojazdu jest często wymagane przez pracodawcę, szczególnie jeżeli nasza praca nie ma stałego charakteru. 

Ile trwa zrobienie prawa jazdy?

prawo jazdy w GdańskuDługość trwaniu kursu na prawo jazdy zależy od naszej dyspozycyjności i czasu wolnego instruktora. Najczęściej kursanci od momentu rozpoczęcia zajęć, kończą kurs w ciągu od czterech do ośmiu tygodni. Cena kurs na prawo jazdy w Gdańsku wynosi około półtora tysiąca złotych, plus dodatkowe koszty jakie musimy ponieść w związku z przystąpieniem do państwowego egzaminu na prawo jazdy. W Gdańsku znajdziemy sporo szkół, które oferują swoim klientom kompleksowe szkolenie i umożliwiają dokupienie dodatkowych godzin, które można przeznaczyć na jazdę po mieście, lub placu manewrowym. Kurs trwa trzydzieści godzin, w trakcie których musimy się nauczyć jeździć na tyle dobrze, aby sobie poradzić na egzaminie, a potem na drogach. O gotowości kursanta do przystąpieniu do egzaminu decyduje instruktor, który dzięki bacznej obserwacji wie, który jego podopieczny jest gotowy na zdanie egzaminu. Na kursie zdobywamy praktyczne i teoretyczne wiadomości, które przydadzą się nam w codziennej jeździe samochodem. Po zaliczeniu teorii, zasiadamy za kierownicę i na placu manewrowym uczymy się podstawowych elementów takich jak ruszanie, hamowanie i skręcanie, by potem rozpocząć naukę jazdy po łuku. Także ruszanie z hamulca ręcznego stojąc pod górę, nauczymy się na placu. Po opanowaniu tych czynności instruktor wyjedzie z nami na ulice Gdańska gdzie opanujemy techniki parkowania przodem, tyłem i na kopertę. Ważne jest sprawne i płynne poruszanie się po ulicach, aby nie być zagrożeniem dla siebie i otoczenia. Gdańskie ośrodki szkolenia kierowców cieszą się dobra opinia, bo duży odsetek kursantów zdaje egzamin za pierwszym razem.

Jeżeli już zostaniemy dopuszczeni do egzaminu, to musimy wyznaczyć termin zaliczenia w części praktycznej i teoretycznej. Oczekując na wyznaczony termin egzaminu, możemy dokupić dodatkowe godziny, które spędzimy na jazdach po mieście na tych elementach, które sprawiają nam największy problem. Zdanie prawa jazdy jest stresującym wydarzeniem, dlatego istotne jest dobre przygotowanie się do egzaminu, aby stres nas nie sparaliżował.