Praca jako elektryk w firmach

Praca jako elektryk w firmie informatycznej bardzo mi się podobała. Nie była to standardowa praca polegająca przede wszystkim na podłączeniu elementów oświetleniowych, ale wręcz przeciwnie – codziennie stawałem przed trudnymi wyzwaniami, aby móc podłączyć sieci komputerowe, czy też inne elementy w firmach, tak, aby nie doszło do niepotrzebnego zwarcia. Praca w tym charakterze na pewno wymaga bardzo dobrego przygotowania merytorycznego.

Elektryk w firmie informatycznej

elektrykaJeśli bierzecie pod uwagę pracę w tej branży, to czeka was naprawdę sporo lat ćwiczeń oraz szkolenia się. Na przykład ja skończyłem jedynie szkołę wyższą, ale zaraz po niej stwierdziłem, że to właśnie elektryka jest dla mnie najbardziej interesująca i postanowiłem przejść różne szkolenia, dzięki którym na pewno będę mógł nabyć odpowiednie doświadczenie. Może dlatego właśnie jestem teraz osobą, po którą dzwonią firmy za każdym razem, jak coś się wydarzy z elektryką w firmie. Czasami też współpracuję jako podwykonawca dla firm z branży informatycznej, które nie posiadają takiej osoby u siebie w firmie i faktycznie muszę sprawdzać, czy gotowe instalacje informatyczne są bezpieczne dla firmy. Jak najbardziej mogę wam powiedzieć, że jest tutaj wiele zagadnień teoretycznych, na jakie trzeba zwrócić uwagę. Trudno powiedzieć, czy sami będziecie w stanie się wszystkiego nauczyć. Na szczęście literatury nie brakuje, więc jak zechcecie się zacząć uczyć tego fachu to faktycznie będziecie musieli spędzić długie wieczory na czytaniu wszystkiego, co jest potrzebne. W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że uczy się poprzez doświadczenie na różnych mniej lub bardziej zaawansowanych projektach, dzięki czemu faktycznie można bardzo szybko nabyć odpowiedniego doświadczenia. W większości przypadków jednak firmy potrzebują takich osób, więc można powiedzieć, że jest to zawód przyszłości, który będzie na pewno rozwijany. Zapotrzebowanie na takie osoby jest również bardzo duże, a zarobki na dobrym poziomie.

Biorąc pod uwagę to, ilu jest naprawdę profejsonalnych elektryków na rynku mogę wam powiedzieć, że jeszcze znajdzie się dla was miejsce, jeśli tylko zainteresowani jesteście podjeciem zatrudnienia. Jeśli zastanawiacie się nad podjęciem swojej pierwszej pracy i ciekawe projekty, jakie możecie zrealizować, to oczywiście będę polecał wam rozpoczęcie od początku, czyli od mniejszych rzeczy. To na nich na pewno się nauczycie, jak to wszystko działa. Każdy z was powinien zacząć od podstaw, a później przejść do trudniejszych spraw.