Poszukiwanie wygodnych ochraniaczy z futerkiem dla konia

Od pięciu lat jeżdżę konno, ale dopiero od niedawna zaczęłam swoją przygodę ze skokami. Od początku uczyłam się jeździć na swoim prywatnym koniu, którego dostałam od ojca na szesnaste urodziny. Jako że zarówno ja, jak i mój koń, jesteśmy laikami jeśli chodzi o skoki, chciałabym abyśmy byli jak najlepiej do tego przygotowani. Pod względem fizycznym jak i psychicznym jesteśmy do nowych treningów maksymalnie przygotowani, ale pozostaje nam zakupić jeszcze kilka niezbędnych dodatków.

Sklep z wygodnymi futerkowymi ochraniaczami dla konia

wygodne ochraniacze dla konia z futerkiemJednym z podstawowych i nieodzownych elementów przydatnych przy treningach skoków jest dobór odpowiednich ochraniaczy. Nie ukrywam, że zdrowie zarówno moje, jak i mojego konia, to dla mnie priorytet. Bardzo nie chciałabym, aby mój koń przeze mnie doznał jakiegoś urazu bądź kontuzji. Dlatego zarówno ja, jak i mój trener jesteśmy zgodni, że bardzo ważne są wygodne ochraniacze dla konia z futerkiem. Taki ochraniacz zapewnia ochronę stawów i ścięgien konia. Z doświadczenia moich starszych kolegów wiem, że takie naderwanie bądź naciągnięcie stawów jest okropnie bolesne dla konia. Dodatkowo rekonwalescencja po takim urazie zajmuje od kilku do kilkunastu tygodni. Oferowane na rynku ochraniacze są dostosowywane do rozmiaru nogi konia. Możemy wybrać materiał z jakiego ma być wykonany. Mi zależało na jak największym komforcie, dlatego wybrałam ochraniacze które pokryte są dodatkowo futerkiem. Futerko pozwala na jeszcze większą odczuwalną wygodę. Obecnie na rynku jest całkiem sporo sklepów jeździeckich, w których w asortymencie można dostać takie ochraniacze. Ceny też są zróżnicowane, dlatego osoby, które mówią, że nie kupią swojemu zwierzakowi ochraniaczy, bo są drogie, na wstępie wzbudzają we mnie negatywne emocje. Ja nie wyobrażam sobie, bym miała oszczędzać pieniądze na zdrowiu mojego konia. Zakup naszego pierwszego kompletu ochraniaczy zrealizowałam w sklepie online. Niestety, ale w sklepach w naszym mieście, w których byłam, nie znalazłam nic interesującego. W przeciwieństwie do sklepów internetowych.

Po wyborze rozmiaru ochraniaczy, materiału i koloru futerka pozostało mi tylko czekać na przesyłkę. Dzięki producentowi ochraniaczy dowiedziałam się, że są one idealnym rozwiązaniem nie tylko do nauki skoków przez przeszkody, ale także zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo w terenie. Po przeczytaniu tego, aż zaczęłam żałować, że z zakupem aż tyle zwlekałam, bo jazda w terenie to coś co sprawia mi chyba największą radość w jeździectwie.