Poszukiwania sklepu z włóczkami

 

Moja córka odkąd tylko pamiętam była fanką domowych robótek na drutach. Teraz sama miała własne dziecko i nie za bardzo miała czas, żeby realizować swoją pasję. Ponieważ sama umiem robić takie włóczkowe ubranka i maskotki postanowiłam zrobić dla swojego wnuka trochę ubranek i przydatnych akcesoriów tekstylnych. Dawno nie robiłam na drutach, ale podobno tego się nie zapomina. Musiałam tylko zaopatrzyć się w odpowiednią ilość włóczki. Nie miałam w domu żadnych zapasów, a wiedziałam że do szycia potrzebna jest tego duża ilość.

Gdzie znajdę sklepy z włóczką?

włóczki sklepUdałam się do galerii handlowej na zakupy. Odwiedziłam kilka sklepów z konfekcją, ale nie mieli tam włóczki. Ponieważ zależało mi, aby kupić włóczkę jeszcze dzisiaj postanowiłam wspomóc moje poszukiwania internetem. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: włóczki sklep i zaczęłam szukać sklepu blisko mojej obecnej lokalizacji. Internet podpowiedział mi, abym poszukała w sklepie z pasmanterią. Sklep był niedaleko, dlatego udałam się w to miejsce i już po kilku minutach przeglądałam różnokolorowe włóczki. W sklepie był bardzo duży wybór tego typu produktów. Wybrałam do swoich robótek włóczki akrylowe, bez żadnych domieszek innych tworzyw i tkanin. Taki materiał jest bardzo miękki i delikatny. W związku z tym nadaje się do produkcji dziecięcych ubranek czy kocyków. Jego zaletą jest również hiperboliczność. Wybrane przeze mnie włóczki były uniwersalne. Nadawały się zarówno do drutów jak i do szydełek, o różnych rozmiarach. W dotyku były bardzo delikatne i elastyczne. Uznałam, że będą bardzo dobrze nadawać się do szycia. Sprzedawane były w opakowaniach po 60 metrów. Wybrałam kilka żywych kolorów, które pasowały do dziecięcych akcesoriów. Włóczka była bardzo tania. W domu od razu zabrałam się do pracy. Ponieważ dawno nic nie szyłam, uznałam że na początku zrobię prosty kocyk, który nie wymaga zbytnich umiejętności praktycznych. Poszło mi bardzo szybko i sprawnie. Włóczka była bardzo elastyczna i sprawnie nawijała się na druty.

Pokazałam córce moje dzieło. Bardzo jej się spodobał taki kocyk. Pasował zarówno do wózeczka jak i do kołyski. Od razu zamówiła u mnie kolejne porcje ubranek dziecięcych. Takie ubranka z włóczki są bardzo ciepłe i dobre jakościowo. Można je prać w pralce, ale trzeba pamiętać o niskiej temperaturze, aby włóczka się nie zbryliła i skurczyła w praniu. Nie trzeba ich także prasować. Przy tak dobrej jakościowo włóczce nie miałam problemów z uszycie nawet najbardziej skomplikowanych strojów dla mojego wnuczka.