Popularność dystrybutorów papierowych ręczników

W czasach wszechobecnego oszczędzania i dbania o możliwie jak najbardziej optymalne wykorzystanie zasobów, w naszym otoczeniu możemy spotkać z coraz większej ilości różnego rodzaju dystrybutorów. Najpopularniejsze z nich to oczywiście wielkie maszyny spotykane na stacjach benzynowych, które bardzo precyzyjnie wskazuję ilość kupowanego paliwa, ale niemal każdy kojarzy też dystrybutory wody, spotykane często w biurach czy poczekalniach. Takie urządzenia coraz częściej możne jednak spotkać w … łazienkach.

Zalety dystrybutorów ręczników papierowych

dystrybutor ręczników papierowychW zasadzie wszyscy przedsiębiorcy muszą dbać o koszty, ale nie mogą jednak zapominać o komforcie swoich klientów, w szczególności jeśli prowadzą biznes w branży usługowej. Doskonały przykład wypracowania kompromisu pomiędzy kosztami, a komfortem klientów znajduje się w łazience niemal każdej restauracji. Jest nim dystrybutor ręczników papierowych, który pozwala na ograniczenie ilości wykorzystywanego przez klientów papieru do suszenia rąk. W porównaniu z ręcznikami papierowymi wyłożonymi luzem lub w formie rolki taki dystrybutor pozwala na zdecydowane oszczędności, ponieważ pozwala na wyjęcie tylko jednego ręcznika na raz, zamiast zużycie kilku ręczników jednocześnie. Oszczędność jest tym większa, że alternatywą do dystrybutorów są mechaniczne suszarki do rąk, kosztujące nawet kilka tysięcy złotych, co w porównaniu z około 50 złotymi, jakie trzeba wydać na dystrybutor papieru jest olbrzymią kwotą. Oczywiście do kosztów dystrybutora trzeba doliczyć papier, którym trzeba go wypełniać, ale suszarki zużywają z kolei prąd, który też kosztuje. W dodatku w razie awarii suszarki koszt jej naprawy nie należy do najtańszych. Uszkodzony dystrybutor można po prostu wymienić na nowy. Niepodważalną zaletą wykorzystywania ręczników papierowych jest też to, że jest to ciche rozwiązanie, w odróżnieniu do suszarek generujących bardzo intensywny hałas. Jest to naprawdę istotne w przypadku restauracji, czy salonów masażu, w których hałas suszarek odbijałby się negatywnie na komforcie pozostałych gości w lokalu.

Korzyści ze stosowania dystrybutorów ręczników papierowych sprawiają, że po okresie zafascynowania się suszarkami większość firm wraca do sprawdzonych i cichych rozwiązań. Na rynku dostępne są również dystrybutory zaprojektowane w taki sposób, żeby wkomponować się w wystrój zastosowany w łazience, dzięki czemu stanowią nawet atut wizualny. Cieszy jednak fakt, że idea ograniczania ręczników przyjęła się w Polsce i wielu z naszych rodaków stara się nie marnować większej ilości ręczników, niż potrzebują.