Pomysł na wakacje ze znajomymi

Ostatnie lato spędziłem w górach. Jednak tym razem szykowały się wspólne wakacje wraz z zaufaną paczką znajomych. Jako miejsce, które odpowiadało wszystkim osobom wybraliśmy morze. Oczywiście nie obyło się bez długiej dyskusji o najlepszej miejscowości. Każdy miał trochę inne wyobrażenia i trzeba było znaleźć wspólny kompromis na tym podłożu. Jednak podczas głosowania okazało się, że najwięcej głosów zebrało nasze piękne Sarbinowo.

Wyposażenie domków letniskowych w Sarbinowie 

letniskowe domki sarbinowo ku słońcuJest to spokojna miejscowość położona blisko Koszalina. Jej wielką konkurencją jest oczywiście spory Kołobrzeg oraz Darłówko. Na szczęście ma ciekawą ofertę dla turystów i wiele osób tak jak my decyduje się na taki spokojny wypoczynek w mniej zaludnionej miejscowości. Kolejna dyskusja była związana z noclegiem. Nie chcieliśmy wynajmować pokojów w większym domku mieszkalnym, ponieważ to oznaczało dla nas zbyt wczesną ciszę nocną. W dodatku zawsze znajdywało się tam jedno miejsce do organizowania grilla czy wspólnego ogniska i trudno było znaleźć miejsce, ponieważ często w domu mieszkało wiele rodzin lub grup znajomych. Kolejnym pomysłem były namioty, jednak one nie były zachęcające ze względu na słabą odporność na warunki atmosferyczne. W dodatku pozostanie tam na kilka nocy oznaczało utrudniony dostęp do czynności higienicznych. Ostatecznie postanowiliśmy wynająć drewniane letniskowe domki sarbinowo ku słońcu. Okazało się, że osoba zarządzająca tymi noclegami świetnie przygotowała ofertę pod turystów. Każdy domek posiadał telewizor, który miał znane i popularne programy, czajnik w którym można było zalewać gorące napoje, płytę grzewczą dzięki czemu robienie samodzielnie obiadów nie było żadnym problemem oraz lodówkę z zamrażalką. Dodatkowym wyposażeniem były oczywiście garnki oraz potrzebne sztućce. Dzięki temu przyjeżdżając na miejsce mogliśmy zabrać ze sobą o wiele mniej rzeczy. Na dodatek koszty związane z utrzymaniem uległy zmniejszeniu, ponieważ mogliśmy wykonywać jedzenie na miejscu i nie ograniczać się tylko do wychodzenia po restauracjach, które były bardzo drogie. Dla nas wielką zaletą był dostępny dla wypoczywających sprzęt plażowy, który zawierał dwa leżaki oraz parawan, stół ogrodowy oraz suszarkę do bielizny.

Dzięki temu nie trzeba było na własną rękę nabywać parawanów oraz wypożyczać leżaków bezpośrednio na plaży. Wszystko było zawarte w cenie domku. Również stół ogrodowy idealnie nadawał się do wieczornych posiedzeń przy grillu lub ognisku. Takie miejsce jeszcze bardziej integrowało wszystkich wczasowiczów.