Pomagamy przekazując 1 % swojego podatku

Do tej pory jak co roku każdy z nas zobowiązany był do złożenia zeznania podatkowego za ubiegły rok. Jednak od pewnego czasu zasady się trochę zmieniły i nie musimy tego robić, ale większość z nas chcąc dowiedzieć się czy otrzyma zwrot nadpłaconego podatku bądź będzie zobowiązany dopłacić wypełnia to zeznanie gdy tylko otrzyma od pracodawcy PIT-11, dzięki któremu będzie mógł sprawdzić czy wszystkie jego dochody wyliczone w zeznaniu przez program się zgadzają czy też należy coś poprawić.

Wypełniając zeznanie podatkowe możemy również pomóc potrzebującym

przekaż 1% podatku fundacjiWiększość z nas w zależności od otrzymywanych dochodów wypełnia określony egzemplarz zeznania podatkowego, może to być na przykład PIT – 37, 36 albo jeżeli posiadamy dzieci możemy dodatkowo wypełnić PIT – 0, który uprawnia nas do skorzystania z ulg na swoje dzieci. Jednak wypełniając swoje zeznanie podatkowe nie każdy z nas pamięta o tym, że może również pomóc osobom potrzebującym bądź zwierzętom. W każdym zeznaniu na ostatniej stronie znajduje się rubryka, w której możemy podać numer KRS czyli numer Krajowego Rejestru Sądowego jakiejś organizacji i w ten sposób możemy pomóc innym. Niestety jednak większość z nas wypełnia swoje zeznania podatkowe w ogóle nie pamiętając o tym, że dla innych ten 1 procent naszego podatku jest bardzo ważny. Dlatego kiedy przychodzi okres ich wypełniania wszędzie, w telewizji, Internecie czy w radio przypominają o tym, że warto pomagać innym. W tym okresie bardzo często słyszy się: przekaż 1% podatku fundacji, to nic Cię nie kosztuje, a może tak wiele. Sama ostatnio wypełniałam swoje zeznanie i nie zapomniałam o przekazaniu swojego procenta na fundację. Wypełniając swój PIT online możemy w prosty sposób pomóc innym. Wystarczy wybrać jedną z fundacji z listy, może to być dowolna fundacja lub konkretnie ta, której chcemy ten 1 procent przekazać. Fajne jest również to, że możemy wskazać konkretną osobę z imienia i nazwiska, której chcemy pomóc. Ja swój 1%przekazałam na schronisko, które zajmuje się porzuconymi zwierzętami.

I choć wiem, że 1 procent to naprawdę niewiele to jeśli każdy z nas zmobilizuje się do tego, aby go przekazać to do konkretnej fundacji może trafić spora suma pieniędzy, którą będzie ona mogła przekazać na pomoc swoim podopiecznym, na przykład na zakup niezbędnego sprzętu albo na rehabilitację, która w przypadku chorych dzieci jest konieczna by mogło ono choć w niewielkim stopniu normalnie funkcjonować. Ten 1 procent jest ważny nie tylko dla tych dzieci, ale również dla ich rodziców, których często nie stać na to by pomóc własnym dzieciom.