Polski kaloryczny ekogroszek

Gdy nadchodzi jesień to wielu z nas zaczyna interesować się kwestią dotyczącą zakupu materiałów opałowych. Gdy udajemy się na składy takich materiałów to często okazuje się, że ceny znacznie szybują w górę. W szczególności tyczyć się to może węgla, który jest materiałem bardzo popularnym i niezwykle kalorycznym. Jednak warto mieć to na uwadze, że węgiel wcale nie jest jednym materiałem opałowym jaki możemy zakupić do naszego domu.

Polecany i wydajny ekogroszek

ekogroszek pieklorzOd wieków ludzkość do ogrzewania stosuje węgiel. Ten materiał opałowy bardzo często w naszych domach stosujemy przez całą zimę. Nie da się jednak ukryć, że ceny węgla znacznie wzrosły na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jednak te wzrosty nie muszą wcale nas dotykać. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie by można było tradycyjny węgiel zastąpić jego przetworzoną i przede wszystkim znacznie tańszą wersją. Taką odmianą jest ekogroszek, który możemy zastosować do ogrzewania naszego domu. Ten materiał opałowy powstaje z węgla ale z jego najdrobniejszych granulek. Granulacja ekogroszku wynosi od pięciu do dwudziestu milimetrów więc jest to materiał bardzo drobny. Stosowanie ekogroszku jest popularne również ze względu na cenę. Obecnie koszt jednej tony ekogroszku wynosić może równowartość połowy tony węgla. Natomiast w kwestiach kaloryczności dużej różnicy nie dostrzeżemy. Jeśli zakupimy sprawdzony ekogroszek to należy spodziewać się, że kaloryczność będzie wynosiła praktycznie tyle samo ile wynosi kaloryczność węgla najlepszej jakości. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest sprawdzony ekogroszek Pieklorz jest jednym z wiodących producentów tego materiału. Kupując ten produkt możemy mieć pewność, że nie kupujemy przysłowiowego kota w worku. Sporo osób się właśnie tego obawia, że zakupią ekogroszek który następnie okaże się bardzo mało wydajny. Decydując się na kupno ekogroszku warto zwracać uwagę na oznaczenia na opakowaniach. W szczególności trzeba zwracać uwagę właśnie na kaloryczność ale także na informację dotyczącą spiekalności.

Wspomniana wcześniej spiekalność ekogroszku polega na tym, że pod wpływem wysokiej temperatury dochodzić może do łączenia się ze sobą spieczonych fragmentów ekogroszku. W efekcie takie bryły mogą blokować podajniki materiału opałowego. Jednak kupując polski i sprawdzony ekogroszek to raczej nigdy nie powinniśmy miewać problemów dotyczących spiekalności. Warto zwracać uwagę na to skąd pochodzi ekogroszek, który planujemy zakupić by ogrzewać nasze domy. Do Polski często trafiają wersje podrabiane.