Polecane okna PCV i aluminiowe z Katowic

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór okien nie był zbyt duży. Wykonane były z jednego materiału, którym było drewno. Nie było również możliwości dopasowania ich wymiarów i trzeba było budować domy tak, aby dopasować się do dostępnych okien. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, a branża, która zajmuje się produkcją stolarki okiennej ma nam bardzo wiele do zaoferowania. Bez wątpienia prym na rynku wiodą okna, które wykonane zostały z tworzywa plastikowego. Natomiast coraz większą popularnością cieszą się także te, które zrobione są z aluminium. Jakie są między nimi różnice i do jakich budynków się nadają?

Różnice między oknami z PCV i aluminiowymi

okna pcv aluminium katowiceNie da się ukryć, że każdy budynek, w którym mieszkamy, musi mieć okna. Chyba nikt nawet nie chce sobie wyobrażać tego, że mogłoby ich nie być. Z pewnością większość osób zauważyła także to, że ostatnio buduje się wiele strzelistych budynków, które wyglądają tak, jakby w całości wykonane zostały ze szkła. Wszelkie fasady i okna o ogromnych gabarytach możliwe są do wykonania za sprawą aluminium. Ten materiał nie był kiedyś kojarzonym z czymś solidnym, jednak dziś jest zupełnie inaczej. Aluminium stosowane do produkcji okien jest niezwykle wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nie odkształca się i nie blaknie. Pozwala także na produkowanie drzwi przesuwnych o bardzo dużych gabarytach. Warto wiedzieć czym się różnią okna PCV aluminium Katowice są miastem, w którym znajdziemy wszystkie ich wersje. W przypadku bloków, urzędów, szkół czy budynków gospodarczych, zdecydowanie lepiej sprawdzają się okna wykonane z plastiku. Natomiast w przypadku nowych domów, które budowane są w sposób pasywny lub energooszczędny, można rozważyć również zakup okien z aluminium. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaki wybierzemy projekt domu. Często architekci tworzą takie projekty, które wymagają zamontowania bardzo dużych przeszkleń. Wtedy tylko i wyłącznie aluminium będzie wchodziło w grę, ponieważ PCV ma pewne ograniczenia. Zarówno okna wykonane z plastiku, jaki i aluminiowe mają bardzo dobre parametry i doskonale zabezpieczają przed chłodem. Można w nich zamontować również szyby antywłamaniowe.

Z pewnością mało kto wiedział, jak bardzo mogą się różnić okna, które dostępne są na obecnym rynku. Są one zupełnie inne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Firmy, które zajmują się produkcją stolarki okiennej mają bardzo wiele do zaoferowania. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto wiedzieć, że nie wszystkie okna będą się sprawdzać w konkretnym budynku. Z pewnością żaden wielki przeszklony wieżowiec nie mógłby powstać, gdy nie było okien aluminiowych. Natomiast w przypadku mieszkań w blokach wystarczy podstawowa wersja okien wykonanych z PCV. Przed zakupem warto odwiedzić kilka salonów sprzedaży, aby porównać ich oferty.