Poduszki korygują płaską główkę u niemowląt

Plagiocefalia to zespół spłaszczonej główki u niemowląt. Objawia się asymetrycznym spłaszczeniem czaszki. Tego typu deformacja jest częstą przypadłością wielu niemowląt. Kości czaszki dziecka na początku są bowiem miękkie i giętkie, co ułatwia przejście przez kanał rodny. Dają mózgowi malucha wystarczającą przestrzeń do wzrostu. Sprawia to, że głowa dziecka może zmienić swój kształt. Przyczyną płaskiej główki u maluchów jest często spanie na jednej pozycji.

Skuteczność poduszek korygujących płaską główkę u niemowląt

płaska główka u niemowlaka poduszkaWyróżnić można dwa rodzaje płaskiej główki, plagiocefalię pozycyjną, czyli ułożeniową, a także wrodzoną. Może objawiać się zarówno spłaszczeniem z jednej strony, jak i tyłem głowy. Ważne zatem, by dbać o układanie dziecka w różnej pozycji, by zmniejszyć stały nacisk na te same części czaszki. Pomocne bywa także częste kładzenie malucha na brzuchu. Problem ten można skutecznie wyeliminować za pomocą odpowiednich produktów. Ważne jednak, by zareagować jak najszybciej, gdy zaniepokoi nas płaska główka u niemowlaka Poduszka ortopedyczna jest wyjątkowo skutecznym sposobem na zlikwidowanie tego problemu. Wyrób medyczny zmniejsza nacisk punktowy główki dziecka, co sprawia, iż ciężar rozkłada się na całą powierzchnię. Produkt pomaga przywrócić prawidłowy kształt głowy, a jednocześnie działa profilaktycznie, zapobiega pojawieniu się nieprawidłowości. Sprawdza się w przypadku niewielkich deformacji. Produkt jest bezpieczny, miękki, a jednocześnie komfortowy dla niemowlęcia. Wykonanej z przyjaznych materiałów, które nie powodują podrażnień. Skutecznie radzi sobie z problemem spłaszczenia główki. Umożliwia swobodne poruszanie głową i szyją, likwiduje asymetrię mięśni. Jego zaletą jest fakt, iż rodzice nie muszą zmieniać pozycji malucha podczas odpoczynku. Produkt jest bezpieczny, wykonany z miłych w dotyku i oddychających tkanin. Świetnie sprawdza się podczas podróży, nie zajmuje dużo miejsca. Wyposażony jest w poszewkę, którą łatwo ściągnąć, co sprawie, iż można ją prać w pralce. Zapewnia właściwą regulację ciepła, odpowiednią cyrkulację powietrza.

W pierwszych miesiącach życia dziecka główka malucha jest plastyczna, a kości czaszki dopiero się formują. Sprawia to, iż łatwo ulegają zniekształceniom i deformacjom. Sprzyja temu spanie na plecach, a także w jednej pozycji. Odkształceniom można łatwo zapobiegać za pomocą poduszek ortopedycznych, które są nie tylko doskonałym sposobem profilaktyki, ale także wspomagają leczenie, zapewniają komfort maluchowi. Niwelują problem, zapobiegają jego pogłębianiu, z powodzeniem mogą być stosowane przez najmłodszych.